Bp Marian Florczyk na spotkaniu opłatkowym ze sportowcami

Po rocznej przerwie, w hali przy ulicy Żytniej odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu, które już po raz siedemnasty zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Spotkaniu opłatkowemu przyjaciół świętokrzyskiego sportu tradycyjnie przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

– W ubiegłym roku nie było tego spotkania, z wiadomych względów. Bardzo nam go brakowało. To piękna tradycja. Spotykamy się tutaj od blisko dwudziestu lat, jako przedstawiciele sportu. Składamy sobie życzenia, przez to czujemy jak jesteśmy sobie bliscy i bardzo potrzebni – powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk.

– Klimat świąt Bożego Narodzenia wyzwala w nas inne spojrzenie na sportowców, kibiców. To było życzliwe spotkanie. Jest inaczej, skromniej z wiadomych względów. Jestem jednak wdzięczny miastu, MOSiR-owi za to, że udało się wszystko zorganizować. Podkreślamy jak ważny jest sport, jak bardzo zbliża. Szczególnie jeśli ubierzemy go w wartości takie jak miłość, wzajemna odpowiedzialność, prawda, braterstwo - wtedy staje się jeszcze piękniejszy. Dobrze wiemy, jak bardzo pomaga nam też w utrzymaniu odpowiedniej kondycji – tłumaczył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

tekst za: em.kielce.pl