Bp Marian Florczyk uczestniczy w rekolekcjach dla duszpasterzy sportowców

W dniach 25-28 września 2023 r., w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, odbywają się rekolekcje Duszpasterzy Ludzi Sportu. Prowadzi je bp Edward Dajczak, biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Rekolekcje zostały poprzedzone ogólnopolskim spotkaniem Diecezjalnych Duszpasterzy Sportowców, które poprowadził Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Sportu bp Marian Florczyk. Podczas spotkania zwrócono uwagę na problemy związane z duszpasterstwem sportowców oraz na konieczność prowadzenia duszpasterstwa w celu formowania człowieczeństwa ludzi związanych ze środowiskiem sportowym.

Temat rekolekcji brzmi: „Kapłan jest i staje się…” przyjacielem ludzi sportu. W ćwiczeniach duchowych uczestniczy około 40 kapłanów. We wtorek 26 września była sprawowana Msza św. w Bazylice Konkatedralnej w Kołobrzegu. Przy tej okazji uczestnicy zapoznali się z bogatą historią chrześcijaństwa na tych terenach. Czas rekolekcji to również czas modlitwy za Ludzi Sportu. Rekolekcje zorganizowane przez Krajowego Duszpasterza Sportowców, ks. Edwarda Plenia, zakończą się 28 września.

Krajowe Duszpasterstwo Sportowców / BP KEP