Bp Marian Florczyk w Masłowie: Papież gromadził nas przy sobie

Msza św., przejście trasą papieskiej Drogi Krzyżowej i modlitwa przed pomnikiem św. Jana Pawła II – tak wyglądała 15. rocznica śmierci papieża Polaka, którą obchodzono w Masłowie. Samotnej modlitwie, bez udziału wiernych, przewodniczył bp Marian Florczyk.

Eucharystia pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka została odprawiona w kościele Przemienienia Pańskiego w Masłowie. – Święty Jan Paweł II przez całe swoje życie papieskie gromadził ludzi przy sobie. Gromadził jak ojciec swoje dzieci – mówił w homilii biskup pomocniczy naszej diecezji.

Po Eucharystii bp Marian Florczyk udał się trasą papieskiej Drogi Krzyżowej pod pomnik św. Jana Pawła II w Masłowie. Tam, wraz z wójtem gminy Tomaszem Lato, złożył znicze i pomodlił się modlitwą z Kalkuty Ojca Świętego oraz w intencji ustania pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że papież Polak odwiedził Masłów 3 czerwca 1991 roku. Wówczas na miejscowym lotnisku odprawił Mszę św. dla mieszkańców naszego regionu.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja filmowa