Bp Ryczan ustanowił nowych szafarzy Komunii Świętej

W sobotę, 15 grudnia 2012 r. w kaplicy św. Kazimierza w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach bp Kazimierz Ryczan ustanowił 8 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Mszę św. koncelebrowali księża moderatorzy, kapelani szpitalni oraz proboszczowie parafii, z których pochodzili kandydaci.

W wygłoszonej homilii bp Ryczan przypomniał jak ważna i potrzebna jest posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. „Przez tą posługę chorzy czują się związani ze wspólnotą parafialną przyjmując Pana Jezusa w niedziele, pierwsze piątki miesiąca i święta” – mówił Biskup Kielecki.

Po homilii kandydaci na nadzwyczajnych szafarzy złożyli na ręce Księdza Biskupa przyrzeczenia podjęcia się posługi.

We Mszy św. uczestniczyły także rodziny kandydatów.

Po Mszy św. wszyscy spotkali się w seminaryjnym refektarzu na spotkaniu opłatkowym, gdzie składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i spożyli skromny posiłek. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszył zespół seminaryjny „Kerygmat”.

Nowym moderatorem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w naszej diecezji został ks. dr Mirosław Kowalski – sekretarz Księdza Biskupa, który zastąpił ks. dr. Grzegorza Kaliszewskiego – obecnego rektora WSD.

Leszek Trzciński