Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z modlitwą za zmarłą Matkę Przeoryszę

W piątek, 16 lipca 2021r. Członkowie Wspólnot Margaretkowych po raz kolejny spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się i czuwać przed cudownym wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego. Był to czas naznaczony szczególną i pełną ufności modlitwą o dar szczęścia wiecznego dla Śp. Matki Przeoryszy Faustyny Marii Przybysz, która po długiej chorobie odeszła do Pana.

Nasze modlitwy zanosiliśmy przed tron Boży przez ręce Maryi, którą w tym dniu czciliśmy jako Królową Szkaplerza Świętego.

Czuwanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą rozważając Tajemnice Bolesne Różańca. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. Wysłuchaliśmy również konferencji, podczas której ks. Krzysztof Toboła- organizator czuwań, przybliżył nam historię Szkaplerza Matki Bożej. Zwrócił również uwagę  na szczególną cześć jaką św. Jan Paweł II otaczał Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel, który nosił przez całe życie od momentu swojej pierwszej Komunii Świętej.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Roberta Kowalskiego - wikariusza parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. W homilii ks. Kowalski odnosząc się do przytoczonego przykładu pewnej matki, która najpierw modliła się w intencji powołania dla swojego syna a później swoją modlitwę zwielokrotniła prosząc o jego święte kapłaństwo, zwrócił się do zebranych słowami: „Czytając to świadectwo uświadomiłem sobie jak ważne jest Wasz zadanie, jak potrzebne są grupy Margaretkowe, które będą modlić się o świętych kapłanów, bo przecież są oni ludźmi i potrzebują modlitwy jeszcze bardziej od innych, zło chce ich szczególnie niszczyć, dlatego tak ważna i cenna jest Wasza modlitwa”.

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Swoje intencje powierzaliśmy również podczas Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy błogosławieństwem oraz kompletą.

Na czuwaniu obecni byli kapłani oraz wierni z parafii:
- Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Andrzejem Jankoskim i klerykiem Pawłem