Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z Neoprezbiterami

W piątek, 16 czerwca 2023 r. odbyło kolejne – szczególne – czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Nasze modlitewne spotkanie swoją obecnością oraz darem modlitwy i błogosławieństwa ubogacili Neoprezbiterzy Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła.

Konferencję, której tematem był prymat Świętego Piotra  wygłosił dla zebranych ks. Tomasz Kasprzyk.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Kasprzyk, a homilię wygłosił ks. Piotr Roch, który zwrócił się do zebranych tymi słowami: „Kapłaństwo jest miłowaniem Serca Jezusa, co więcej, każdy kapłan jest cząstką Serca Jezusa, w które został wszczepiony. Serce wykonuje ważną funkcję w organizmie: tłoczy krew do pozostałych części. (…) bez kapłaństwa Chrystusowego nie ma Kościoła. Bez posługi Kapłanów, a jak wiemy ich jest coraz mniej w Europie, kurczy się Kościół”.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Zbigniewa Szewczyka oraz ks. Tomasza Kasprzyka złożyły nowopowstałe Wspólnoty Margaretkowe. Z racji obchodzonych w tym czasie przez Kapłanów rocznic przyjęcia Sakramentu Święceń, przedstawiciele naszych wspólnot złożyli kapłanom życzenia.

Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zebrani kapłani, siostry zakonne oraz wierni otrzymali specjalne Błogosławieństwo z rąk Neoprezbiterów.

Przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie cała Wspólnota Margaretkowa dziękowała za dar nowowyświęconych kapłanów oraz prosiła o łaskę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Wierni i Kapłani z Parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju z ks. Andrzejem Jankoskim
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z k. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Jana Chrzciciela w Proszowicach
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- pw. Wniebowzięcia NMP w Szańcu
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach