Dary dla Jezusa w Wodzisławiu

Na popołudniowej Mszy św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego kościół św. Marcina w Wodzisławiu zgromadził grupę najmłodszych parafian - uczniów Przedszkola z miejscowego Zespołu Szkół.

Razem z rodzicami przedszkolaki przyniosły do żłóbka dekoracje symbolizujące dobre uczynki, spełniane już od pierwszych dni Adwentu, aż do końca świąt.

Obecni parafianie, duszpasterze i katecheta mogli ocenić pomysłowość prac dzieciaków. Wszyscy byli zgodni w tym, że dekoracje nie tylko ozdobiły parafialny żłóbek betlejemski, ale stały się darem maluchów dla Jezusa.

Wielkie serca, gwiazda, domek, choinka i otwarte dłonie to dla nas odpowiedniki darów Trzech Mędrców - darów oddanych Jezusowi z pokłonem.

W programie artystycznym - wierszykach, kolędach i symbolicznym złożeniu darów - przez maluchy wraz z rodzicami - dało się zauważyć, że przedszkolaki dobrze rozumieją się z Małym Jezusem i są trochę podobni do Trzech Króli.

Ks. Rafał Borecki