Diecezja Kielecka wsparła walczących z koronawirusem

Środki ochrony osobistej zostały przekazane Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu w Podzamczu. Przypomnijmy, że w placówce przeprowadzane są obecnie testy wykrywające zakażenie koronawirusem.

Swoje podziękowanie za przekazane wsparcie wyraził dyrektor RCNT Marcin Zawierucha. – Walka z pandemią to bardzo trudne wyzwanie dla każdego z nas, ale możliwe do realizacji. Dlatego tak ważne jest dodatkowe wsparcie i gesty szczerej i bezinteresownej pomocy, które w okresie pandemii są niezastąpione. Doceniamy to całym sercem. Dzięki wsparciu wiemy, że wysiłek diagnostów jest doceniony, a wartości takie jak życzliwość i jedność stają się jeszcze bardziej istotne – przyznaje dyrektor Zawierucha.

Środki ochrony osobistej przekazał osobiście ks. dr Marcin Rokita, ekonom diecezji kieleckiej. – Warto pomagać tym, którzy przyczyniają się do opanowania pandemii. Chcemy też zachęcić innych, aby w miarę możliwości wspierali takie placówki – mówi ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Laboratorium Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego to jeden z dwóch ośrodków, w których przeprowadza się testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Od 23 marca przeprowadzono tam prawie 3,5 tysiąca testów.

tekst za: em.kielce.pl