Diecezjalny Dzień Formacji Rycerzy Kolumba

Dnia 30 stycznia 2021 r. w Parafii bł. biskupa Wincentego Kadłubka w Domaszowicach odbył się Diecezjalny Dzień Formacji Rycerzy Kolumba. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich Rycerzy przez ks. proboszcza Dariusza Sieradzego.

Następnie odmówiona została modlitwa różańcowa, której przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski - Rycerz Kolumba.

O godzinie 10.00 rozpoczeła się Msza św. pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Sieradzego - Kapelana Rady nr. 16128 w Domaszowicach. Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Michał Kacprzyk - Diecezjalny Kapelan Rycerzy Kolumba. Mszę św. koncelebrowali również ks. dr Andrzej Kaszycki - Kapelan Rady w Parafii św. Jadwigi w Kielcach oraz ks. dr Grzegorz Kaliszewski - Rycerz Kolumba przy Radzie w Domaszowicach.

Motywem przewodnim tegorocznych Dni Formacji był „Dekalog w nauczaniu św. Jana Pawła II”, dlatego też po Mszy św. odbyła się prelekcja pt: „Nauczanie św. Jana Pawła II - Dekalog”, pouczenie o Wierze oraz pouczenie o Braterstwie. Wzięli w nich czynny udział: Andrzej Anasiak i Roman Hawliczek z Rady Stanowej Rycerzy Kolumba, Zygmunt Mazur - delegat rejonowy oraz przedstawiciele Rad z Diecezji Kieleckiej: Domaszowic, św. Jadwigi w Kielcach, Chęcin, Rembieszyc, Łosienia, Chmielnika. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.