Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego

Dnia 24 kwietnia 2021 r. odbył się Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego Diecezji Kieleckiej. Wspólna Eucharystia w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka zgromadziła czcicieli Maryi.

Wśród nich obecni byli ks. Jerzy Korona - opiekun diecezjalny, ks. Adam Kędzierski - proboszcz parafii katedralnej oraz opiekunowie duchowi wraz z przedstawicielami poszczególnych parafii.

- Być uczniem Maryi, to być jednocześnie uczniem Chrystusa - mówił w homilii bp Florczyk. - Trzeba, abyśmy dziś z coraz większą miłością do bliźnich szerzyli orędzie z rue du Bac i hojnie rozdawali Cudowne Medaliki - dodał.

Przed błogosławieństwem miało miejsce uroczyste przekazanie Obrazu Figury Niepokalanej Cudownego Medalika z parafii Zielenice do parafii w Rykoszynie.

Po Mszy św. grupa ponad 40 osób z różnych parafii wraz z biskupem Marianem Florczykiem i księżmi opiekunami udała się do auli Kurii Diecezjalnej na drugą część spotkania formacyjnego. W skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchaliśmy konferencji ks. Adriana Buczkowskiego, opiekuna Apostolatu Maryjnego przy parafii św. Wojciecha w Kielcach, pt. „Miłość – owoc Ducha Świętego w życiu Maryi.”

Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych bliskich i z Apostolatu Maryjnego zakończyliśmy wiosenne spotkanie. Bogu niech będą dzięki za dar pracowitego, owocnego spotkania!

Halina Pilawska
MODERATOR DIECEZJALNY KIELECKIEGO APOSTOLATU MARYJNEGO