Diecezjalny etap XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej rozstrzygnięty…

Dnia 10 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, która przebiega pod  hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła". Patronat honorowy nad Konkursem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz Dyrektor Wydawnictwa Jedność.

Do olimpiady przystąpiło 18 uczniów z 12 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji, którzy zostali wyłonieni na etapie szkolnym spośród 68 osób. Na początku wszystkich uczestników i opiekunów powitał ks. dr Paweł Ścisłowicz - dyrektor Wydziału Katechetycznego i przewodniczący komisji konkursowej. W czasie 45 minut uczestnicy rozwiązywali test, w którym maksymalnie można było uzyskać 51 pkt.

Podium tegorocznej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej w naszej diecezji przedstawia się następująco:
1 miejsce - Jakub Jaszczyk z 2 klasy VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach (31 pkt), który przygotowywał się pod kierunkiem p. Piotra Kokockiego.
2 miejsce - Konrad Seredyka z 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie (27 pkt), który przygotowywał się  pod kierunkiem s. Grażyny Węglarz.
3 miejsce - Wojciech Wójcikz 3 klasy II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach (25 pkt), który przygotował się pod kierunkiem ks. Jacka Malewskiego.

Uczniowie ci będą reprezentowali naszą diecezję na etapie ogólnopolskim XXXIV OTK w Radomiu w dniach od 4 do 6 kwietnia tego roku.

Ponadto w teologicznych zmaganiach wzięli udział: Kacper Chwastek z LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Kinga Dąbrowska i Wiktoria Frąk z V LO im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach, Aleksandra Gawior i Maja Wolniewicz z ZS nr 3 w Kielcach, Dawid Kaczmarczyk z ZS nr 2 w Kielcach, Bartłomiej Klamka z ZS nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, Beata Kułaga i Kamila Nowak z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, Jakub Mysior z ZS nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, Dominika Paluch z SOSW dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju, Magdalena Redlica  z I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Kinga Wróbel z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach oraz Bartłomiej Kuzak i Michał Żal z ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom religii dziękujemy za znakomite przygotowanie młodzieży do udziału w etapie diecezjalnym oraz wszelką okazaną pomoc. Podziękowania i pamiątki za udział w Olimpiadzie oraz dyplomy i nagrody dla Laureatów zostały ufundowane przez Wydawnictwo Jedność.

ks. Waldemar Wiśniowski
PEŁNOMOCNIK KOMITETU DIECEZJALNEGO XXXIV OTK