Do 71 zwiększyła się liczba stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w naszej diecezji

„Ostatnio z każdym rokiem liczba stypendystów zwiększa się o cztery osoby, obecnie jest ich 71” - informuje ks. dr Karol Zegan - koordynator Dzieła Nowego Tysiąclecia w diecezji kieleckiej. Przez długie lata liczba stypendystów w diecezji utrzymywała się w granicach 50 osób, ale w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano wzrost.

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin, pochodzą z małych, liczących poniżej 20 tys. miast i mniejszych miejscowości diecezji kieleckiej, np. z Jędrzejowa, Chmielnika, Miechowa, Sędziszowa, Sukowa, czy Bielin. Być może w lutym 2014 przybędzie czterech następnych.

Obecnie przed nimi XIII Dzień Papieski, który odbędzie się 13 października. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, jest on obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

W Kielcach już w sobotę 12 października stypendyści będą kwestować na rzecz fundacji na głównych ulicach Kielc, odbędzie się także happening, przypominający ideę budowania żywego pomnika dla bł. Jana Pawła II poprzez wspieranie uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży.

Z kolei 13 października jest zaplanowana papieska niedziela w kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach. Stypendyści będą obecni na mszach świętych, podczas których będą dawać świadectwa i opowiadać o swoich doświadczeniach. Wystąpi także zespół Celestica z Bielin.

W 2012 r. dla stypendystów w diecezji kieleckiej uzbierano 164 tys. zł.

dziar
tekst za: www.ekai.pl