Do kościoła w Bilczy wprowadzono relikwie św. Floriana

W sobotę, 6 maja 2017 r. do kościoła św. Kazimierza w Bilczy zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Floriana. Wprowadzenia dokonał ks. kan. Marek Mrugała – Świętokrzyski Kapelan Strażaków, proboszcz parafii.

Podczas Mszy św. modlono się za strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy, którzy obchodzili 90-lecie istnienia oraz za strażaków z całej Gminy Morawica z racji przeżywanego Miejsko-Gminnego Dnia Strażaka.

- „Strażakom życzymy, aby służba ludziom przynosiła zadowolenie, a to co czynią, żeby robili z wielką radością i wdzięcznością od tych, którzy otrzymują tą pomoc” – życzył druhom i druhnom ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Morawica oraz wszystkim strażakom ks. Mrugała.

Po Mszy św. udano się na plac przez kościołem, gdzie po uroczystej defiladzie zebrano się, aby podziękować wszystkim druhnom i druhom za ich ofiarną służbę.

xmhas

>> Galeria zdjęć