Dołącz do Grupy duchowej

6 sierpnia wyrusza na Jasną Górę Pielgrzymka Kielecka. W tym roku nowością jest stacjonarna grupa duchowa, do której wciąż zapisują się chętni.

Grupę będzie reprezentował idąc z pielgrzymką ks. Wojciech Pikos, który ofiaruje swoją modlitwę, wędrówkę i codzienną Mszę św. w intencji pielgrzymów duchowych – informuje ks. Grzegorz Stachura, ojciec duchowy pielgrzymki kieleckiej.

Do grupy duchowej trzeba zapisać się w swojej parafii. Pielgrzym duchowy otrzyma tam legitymację z rozważaniami, rodzaj „mapy duchowej”. „Tam nawet nie ma wpisanych miejscowości, przez które będziemy przechodzili, ale są tematy podejmowane podczas pielgrzymowania” – dodaje ks. Stachura.

Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Kościół naszym domem”, zaprasza wszystkich pielgrzymów, a więc i duchowych, do przemyślenia spraw związanych z rodziną.

„Poprosiliśmy księży, aby w kościołach w te dni, kiedy idzie pielgrzymka, odbywały się apele jasnogórskie dla grupy duchowej. Również diecezjalne Radio Plus ma przygotowane audycje dla pielgrzymów. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za nasz kielecki Kościół” – apeluje ks. Stachura.

Tegoroczna 31 z kolei piesza pielgrzymka kielecka rozpoczyna się 6 sierpnia w Wiślicy, na Jasną Górę wkroczy 13 sierpnia. Pielgrzymi podzieleni na 13 grup (duchowa ma numer 14) mają do przejścia 200 km. Organizatorzy spodziewają się ok. 2500 uczestników.

dziar
tekst za: www.ekai.pl