Dziękczynienie za 15 lat kapłaństwa

W Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej im. Arcybiskupa Jerzego Matulewicza w Skorzeszycach księża wyświęceni w roku 2008 świętowali uroczyście swoje 15-lecie kapłaństwa.

Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył opiekun roku ks. dr Adam Perz – obecnie kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Tak się pięknie złożyło, że w czasie Mszy św. modliliśmy się także za ks. Kanclerza, który obchodzi w tym roku 35-lecie święceń prezbiteratu.

W homilii ks. Perz zauważył, że „czas szybko biegnie” i że właśnie księża wchodzą w tzw. okres dojrzewania w kapłaństwie. – Zostaną wam niebawem powierzane różne urzędy, czy stanowiska. Przyjmujcie je zawsze w duchu posłuszeństwa (…). Z Bożym błogosławieństwem dacie radę realizować swoje kapłaństwo wszędzie, gdzie biskup was pośle.

Księża „15-latkowie” serdecznie dziękują ks. dyrektorowi Tomaszowi Brożkowi za życzliwe przyjęcie!