Dzwon w Marquinho bije i sławi dobre imię Diecezji Kieleckiej

W lipcu ub. roku podczas wizyty w Brazylii, Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał uroczystego poświęcenia dzwonu imienia Św. Jana Pawła II. Dzwon został ufundowany dla parafii Marquinho przez Diecezję Kielecką. Jest to dar ufundowany z ofiar składanych podczas pierwszych Piątków Miesiąca w naszej diecezji.

We wrześniu został uroczyście poświęcony plac pod budowę dzwonnicy i rozpoczęliśmy budowę, która została zakończona w styczniu.

18 lutego 2018 r. uroczystego poświęcenia dzwonnicy dokonał ks. Marek Figurski (14 lat pracuje jako misjonarz w Brazylii, pochodzi z diecezji płockiej). Podczas homilii, nawiązując do Ewangelii - zwrócił uwagę, że każdego dnia potrzebujemy współpracować z Bogiem, aby nie ulec pokusom szatana. Przytoczył historię życia i poświęcenia się w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi św. Jana Pawła II. Ks. Marek nawiązał także do ubiegłorocznej wizyty Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego w Brazylii, która przyniosła wiele owoców duchowych dla nas wszystkich i materialnych w postaci dzwonu dla Marquinho. Zaznaczył, że dzwon jest gestem solidarności polskiej diecezji z terenami misyjnymi.

Składam serdeczne podziękowanie w imieniu swoim i moich parafian za dar dzwonu dla parafii pod wezwanie Najświętszego Serca Matki Bożej w Marquinho – Brazylii.

Podziękowanie składam na ręce Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego - Pasterza Naszej Diecezji i ks. Łukasza Zygmunta - Dyrektora Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej oraz dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze Misyjne Dzieło.

Każdego dnia kiedy zabije dzwon, jego głos przypomina nam o modlitwie za naszych darczyńców. Dzwon bije o godz. 7.00 – przypomina o modlitwie porannej, o 12.00 – na Anioł Pański, o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 21.00 - Modlitwa na zakończenia dnia i pół godziny przed każdą Mszą św.).

Bóg zapłać wszystkim za pomoc i z pamięcią w modlitwie z wdzięcznym sercem!

Ks. Piotr Pochopień
MISJONARZ Z BRAZYLII