Zaproszenia

Nocne czuwanie na Jasnej Górze

Tym razem wierni z dekanatów: bodzentyńskiego, chęcińskiego i daleszyckiego wraz z duszpasterzami podejmą nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4/5 lipca 2019 r. Koordynatorem jest ks. Jan Kukowski - dziekan chęciński.

Koncert organowy na Czarnowie

W sobotę, 29 czerwca 2019 r. o godz. 18.45 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach (ul. Mieszka I 48) odbędzie się Koncert organowy w wykonaniu Pawła Seligmana, wybitnego organisty z Cieszyna.

Pielgrzymka nauczycieli

W dniach 1-2 lipca 2019 r. odbędzie się 82. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczególnie zapraszamy na drugi dzień pielgrzymki, czyli na wtorek 2 lipca.

Festiwal życia

Czym jest Festiwal życia? To największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie! O co chodzi?

Formacja Ewangelizatorów

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach zaprasza na kurs Pawła prowadzony w dniach 5-14 lipca 2019 r., w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Pawła w Kielcach.

Studia w Niepokalanowie

Centrum Studiów Mariologicznych UKSW „Kolbianum” w Niepokalanowie zachęca do podjęcia studiów oraz kursu z mariologii. Szczegóły w załączniku.

Oazowe Rekolekcje wakacyjne

Jak co roku Ruchu „Światło–Życie” w diecezji kieleckiej organizuje Rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

„Rycerskie lato z Bogiem”

Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza młodzież w wieku 15-17 lat do udziału w koloniach/rekolekcjach pn. „Rycerskie lato z Bogiem”, które odbędą się w Zakopanem w dniach 25 lipca – 2 sierpnia 2019 r.

Wakacje Służby Liturgicznej

Zbliżają się wakacje! Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla Służby Liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole).

Rusza nowy projekt "TWELVE"

„TWELVE” - Zostań jednym z dwunastu i wyrusz w poszukiwaniu swego powołania. Kryzys dojrzewania do ważnych decyzji i odkrywania swojego powołania jest owocem głębszego kryzysu, który dotknął współczesnego człowieka, a szczególnie mężczyzn.

Nabór do Studium Organistowskiego

Diecezjalne Studium Organistowskie w Kielcach rozpoczynające 30 jubileuszowy rok działalności, ogłasza nabór na rok akademicki 2019/2020.

Msza św. w języku angielskim

W każdą sobotę o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54) sprawowana jest Msza św. z formularzem niedzielnym w języku angielskim.

Rekolekcje Ruchu Czystych Serc

Zapraszamy na letnie rekolekcje Ruchu Czystych Serc młodych ludzi, którzy chcą żyć wg błogosławieństwa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”!

Jak zostać świeckim misjonarzem?

W ostatnich dniach wiele osób świeckich stawia pytanie, jak zostać misjonarzem czy misjonarką? W 2018 r. powołany został Instytut Misyjnego Laikatu. Przedstawiamy wszystkim zainteresowanym regulamin IML.

Ks. Maciej Pawłowski został posłany do pracy misyjnej na Jamajce

Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał liturgicznego posłania na misje ks. Macieja Pawłowskiego. Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach.

Modlitwa za świętokradztwa, profanacje i ataki agresji na księży

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r. we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy św. odśpiewaliśmy Suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów - była to ekspiacja za świętokradztwa, profanacje i ataki agresji na księży.

Bp Marian Florczyk przebywa w Mińsku na Igrzyskach Olimpijskich Europy

Od 21 do 30 czerwca 2019 r. potrwają II Igrzyska Olimpijskie w Mińsku na Białorusi, a polskiej ekipie sportowców towarzyszy bp Marian Florczyk – delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

Nasi na Koncercie Uwielbieniowym w Rzeszowie

W Uroczystość Bożego Ciała po udziale w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta, w godzinach popołudniowych prawie 50-osobowa grupa ludzi udała się w drogę z parafii św.

Wiślica 2019 na YouTube

Na YouTube ukazała się retransmisja XVII Diecezjalnego Spotkania Młodych w Wiślicy, które odbyło się w sobotę, 15 czerwca 2019 r. Zachęcamy do obejrzenia!

Bp Jan Piotrowski: Eucharystia jest naszą największą świętością

„Eucharystia jest naszą największą świętością” – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Kielc. Wierni tradycyjnie zatrzymali się przy czterech ołtarzach ustawionych w centrum naszego miasta.