Zaproszenia

Dzień skupienia dla szafarzy

W dniach 4-5 stycznia 2019 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach przeprowadzony zostanie doroczny Dzień skupienia dla Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej oraz kandydatów, którzy dołączą do grona posługujących.

KUL zaprasza na studia licencjackie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zachęca do zapoznania się z informacjami na temat nowego kierunku Applied Anthropology/Antropologia Stosowana, na którym będzie można podjąć studia licencjackie na KUL-u.

Betlejemskie Światło Pokoju 2018

W 3 Niedzielę Adwentu, 16 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza w Bilczy odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Przyjdź do św. Jadwigi

Stowarzyszenie „Solo l’arte” wraz z Parafią św. Jadwigi Królowej w Kielcach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w koncercie pt. „Anielska Pieśń”, który odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia o godz. 19.00 w sali teatralnej kościoła sw.

Życzenia świąteczne

W środę, 19 grudnia 2018 r. w Domu Biskupa Kieleckiego złożymy życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim Księżom Biskupom oraz imieninowe Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi Janowi Piotrowskiemu.

10 rocz. śmierci Jerzego Rosińskiego

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w 10. rocznicę śmierci wybitnego organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach – prof. Jerzego Rosińskiego.

Forum Młodych Diecezji Kieleckiej

W odpowiedzi na zakończony Synod dotyczący młodzieży i powołań, który odbył się w październiku 2018 r. w Rzymie zapraszamy wszystkich liderów i animatorów grup parafialnych, wspólnot i stowarzyszeń na FORUM MŁODYCH.

Roraty ze śniadaniem na WESOŁEJ54

Od pierwszego tygodnia Adwentu grupa kielczan opuszcza swoje domy przed świtem. W blasku świec gromadzą się o godz. 6.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy Wesołej 54 na Roratach.

Kolędnicy Misyjni 2018/2019

Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego, a wraz z nimi rozpoczyna się doroczna akcja Kolędnicy Misyjni. Zostań Kolędnikiem Misyjnym i wspieraj swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi!!!

Kawa prosto z Panamy

Młodzież diecezji kieleckiej weszła w projekt zainicjonowany przez młodzież diecezji radomskiej pt. „Kawa z Panamy”. Koordynatorem projektu jest Aleksandra Błach z Fundacji „Młodzi Radom”.

„BETLEJEM W KIELCACH”

Już kolejny raz 13 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach (ul. Leszka Drogosza 2) będzie miało miejsce „Betlejem w Polsce”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnymi kulturotwórczym.

"Radość w Paczce"

Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zapraszają do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Radość w Paczce".

Msza św. w języku angielskim

W każdą sobotę o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54) sprawowana jest Msza św. z formularzem niedzielnym w języku angielskim.

Panama w Kielcach

Przed nami kolejne Światowe Dni Młodzieży. Tym razem w Panamie. Nie jesteśmy obojętni wobec tego święta młodych. Chcemy ten czas przeżyć w łączności z młodzieżą i papieżem Franciszkiem w naszej diecezji, pod hasłem „W Mocy Bożego Ducha" w hali Targów Kielce.

Duchowość biblijna

„Kościół zawsze uważał i uważa Pisma Boże zgodnie z Tradycją świętą, za najwyższe prawidło swej wiary, ponieważ natchnione przez Boga i raz na zawsze utrwalone na piśmie przekazują niezmiennie słowo samego Boga...

"Zrób szalik z dobroci"

Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza do akcji charytatywnej.

Dołącz do nas!

„Być bliżej Ciebie” – to hasło, które jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywało nas do VI Uwielbienia na kieleckim Rynku. Widząc owoce tych spotkań postanowiliśmy, że od października wznowimy nasze spotkania modlitewne.

Pielgrzymuj do Kielc po odpusty!

W związku z możliwością uzyskania odpustu zupełnego w kościele Ducha Świętego w Kielcach - duszpasterze parafii zapraszają Czcigodnych Księży wraz z Parafianami do pielgrzymkowego nawiedzenia tej kieleckiej świątyni.

Akatyst ku czci Bogarodzicy w Kielcach

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach oraz w niedzielę, 9 grudnia w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach odbyło się wykonanie przez 12-osobowy chór męski Akatystu ku czci Bogarodzicy.

Diecezja Kielecka pomoże wspólnocie wiernych w Tulczynie

II Niedziela Adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Diecezja Kielecka pomoże wspólnocie wiernych w Tulczynie.

Nowa Róża Żywego Różańca przy Bazylice Katedralnej

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP miało miejsce zawiązanie nowej – męskiej Róży Żywego Różańca przy Bazylice Katedralnej. Dokonało się to podczas Mszy św. o godz. 9.00 której przewodniczył ks. proboszcz Adam Kędzierski.

#Minuta z Bożym Słowem

Ks. Dziekan Marian Fatyga – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu zaprasza do krótkiej refleksji nad misterium 2 Niedzieli Adwentu.

Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

Podziękowania z Brazylii od ks. Piotra Pochopienia

Ks. Piotr Pochopień - prezbiter naszej diecezji pracujący na misjach w Brazylii zmienia swoje dotychczasowe miejsce posługi. Przysyła nam słowa podziękowań za wszelkie wsparcie, jakim darzyliśmy jego i parafię Marquinho, którą opuszcza.

Nasi diakoni włączeni do Papieskiej Unii Misyjnej

W poniedziałek, 3 grudnia 2018 r. podczas Mszy św. celebrowanej w seminaryjnej kaplicy św. Kazimierza Królewicza sześciu diakonów zostało włączonych do Papieskiej Unii Misyjnej.