Zaproszenia

Noc Świętych 2018

Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a wraz z nią NOC ŚWIĘTYCH, która odbywa się zawsze w Wigilię tej Uroczystości – 31 października.

Zbliża się Tydzień Misyjny

Przedostatnia niedziela października to Światowy Dzień Misyjny. 21 października rozpoczynie się Tydzień Misyjny, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”.

Taizé - Madryt

Rozpoczęły się zapisy na wyjazd do Madrytu na Europejskie Spotkanie Młodych. Obejmuje on osoby w wieku od 17 do 35 roku życia. Zapisy są do 15 listopada z zaliczką 400 zł. Wyjazd autokarem.

Sesja o biskupie Czesławie Kaczmarku

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza na sesję poświęconą Biskupowi Kieleckiemu Czesławowi Kaczmarkowi, która odbędzie się we wtorek, 23 października 2018 r. w auli seminaryjnej. Początek o godz. 15.00.

List KEP na 4 listopada

Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że w niedzielę, 4 listopada 2018 r. we wszystkich kościołach i kaplicach należy odczytać List Pasterski KEP z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czuwanie Wspólnot Margaretkowych

Zapraszamy do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych, które odbędzie się pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w piątek, 19 października 2018 r.

„Poznaj sztukę <<od kuchni>>”

Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Warsztatach teatralnych pod hasłem „Poznaj sztukę <<od kuchni

Dołącz do nas!

„Być bliżej Ciebie” – to hasło, które jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywało nas do VI Uwielbienia na kieleckim Rynku. Widząc owoce tych spotkań postanowiliśmy, że od października wznowimy nasze spotkania modlitewne.

"Milion Dzieci Modli się na Różańcu"

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00 włącza się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion Dzieci Modli się na Różańcu”.

Różaniec na ulicy

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, by wyjść na ulice miast i robić raban, wspólnota Zarażę Cię Bogiem zaprasza na piątą edycję Różańca na ulicy.

Pielgrzymka Kapłanów

Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza wszystkich księży w sobotę, 20 października 2018 r. na doroczną Pielgrzymkę Kapłanów Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

Modlitewna „sztafeta” za SYNOD

„Kościół pielgrzymujący ku Synodowi, kieruje spojrzenie ku wszystkim młodym świata" - przypomina papież Franciszek w oficjalnej modlitwie październikowego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania".

Rozmowy o wierze przy kominku

Cystersi z Jędrzejowa po raz kolejny zapraszają na cykl wykładów, który będzie odbywał się w piątkowe wieczory w klasztornych piwnicach.

Konkurs Poetycki

Szkoła Podstawowa w Porzeczu oraz Urząd Gminy Miedziana Góra przy współudziale Delegatury w Kielcach Instytutu Pamięci Narodowej organizują Konkurs Poetycki „O Złoty Laur Św. Jana Pawła II”.

Rekolekcje powołaniowe w Koinonii

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza młodzież męską i żeńską na Rekolekcje, poprzez które pragniemy pomóc uczestnikom rozeznać swoje życiowe powołanie.

Kurs formacji Biblijnej w Koinonii

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach zaprasza na kurs Uczniowie z Emaus prowadzony w dniach 7-9 grudnia 2018 r., w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Pawła w Kielcach.

Pielgrzymuj do Kielc po odpusty!

W związku z możliwością uzyskania odpustu zupełnego w kościele Ducha Świętego w Kielcach - duszpasterze parafii zapraszają Czcigodnych Księży wraz z Parafianami do pielgrzymkowego nawiedzenia tej kieleckiej świątyni.

Mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

16 października 2018 r. minie 40 lat od dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W wigilię tej rocznicy, w Bazylice Katedralnej w Kielcach została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń

Ponad 200 osób – przedstawicieli  dwudziestu pięciu różnych grup, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń działających na terenie diecezji kieleckiej wraz z duszpasterzami uczestniczyło w sobotę, 13 października w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Sanktuarium Św.

Dary dla Ojca Świętego od polskiej młodzieży

Koszulki olimpijczyków, tegoroczny pakiet lednicki oraz positio do beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego trafiły do Ojca Świętego Franciszka jako dary od polskiej młodzieży.

XVIII Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony będzie w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. W tym roku przypada on 14 października.

Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

#Minuta z Bożym Słowem

Ks. Dziekan Marian Fatyga – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu zaprasza do krótkiej refleksji nad misterium XVIII Dnia Papieskiego.

Spotkanie Wspólnot Margaretkowych w Kielcach

Dnia 11 października 2018 r. w kościele Chrystusa Króla na Baranówku w Kielcach odbyło się  kolejne spotkanie Wspólnot Margaretkowych, w którym udział wzięli wierni z kieleckich parafii: Św. Wojciecha, Ducha Świętego, Św.