Zaproszenia

Wakacje tuż, tuż...

Biskup Kielecki Jan Piotrowski w trosce o bezpieczny odpoczynek dzieci i młodzieży naszej diecezji wyznaczył ks. Artura Skrzypka i ks. Łukasza Zygmunta, by przekazali Opiekunom turnusów i Wychowawcom niezbędne informacje w tym zakresie.

Trwa nabór do WSD

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach ogłasza nabór na Rok Akademicki 2018/2019. Każdy z alumnów naszego Seminarium jest jednocześnie studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego św. Jana Pawła II.

Spotkanie z misjonarką na WESOŁEJ54

W imieniu ICPE Misja Polska zapraszamy w poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. na spotkanie z p. Marią Vadią, świecką misjonarką i osobą obdarowaną charyzmatami.

Rekolekcji dla katechetów świeckich

W dniach 22–24 czerwca 2018 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej im. Arcybiskupa Jerzego Matulewicza w Skorzeszycach odbędzie się trzecia tura rekolekcji dla katechetów świeckich.

Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 20-23 sierpnia 2018 r. odbędzie się VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego), przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Michałów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy.

Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

Diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na doroczne Rekolekcje. Odbędą się one w Szczawnicy w ośrodku wypoczynkowym „Pod Jarmutą”. Szczegóły: www.kielce.odnowa.org  Rekolekcje 2018.

Pielgrzymka w intencji trzeźwości

W dniach 16-17 czerwca 2018 r. odbędzie się 37. Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości narodu. Szczegóły na plakacie.

Spotkania ŚDM Panama 2019

W sobotę, 23 czerwca 2018 r. odbędzie się kolejne – ostatnie przed wakacjami – spotkanie formacyjne dla udających się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Początek spotkania o godz. 17.30.

Koncerty organowe w Katedrze

Serdecznie zapraszamy na koncerty muzyki organowej i kameralnej w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Koncerty odbędą się w cztery kolejne niedziele od 3 czerwca do 24 czerwca o godz. 19.00. Wystąpią wybitni artyści i profesorowie polskich uczelni muzycznych.

Formacyjny kurs „Pięćdziesiątnica”

W roku Ducha Świętego – w dniach 4-8 lipca 2018 r. zapraszamy na formacyjny kurs „Pięćdziesiątnica” prowadzony przez Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Pawła.

Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci na pomoc misjom, zaplanowana we wszystkich parafiach diecezji to kolejna – po zbiórce makulatury – akcja diecezjalna wspierająca misje, do czego zachęca w specjalnym komunikacie bp Jan Piotrowski.

Wakacje dla Służby Liturgicznej

Zbliżają się wakacje. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla Służby Liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole). W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem do Stegny.

"Misyjne lato z Bogiem" 2018

W ubiegłym roku – na początku wakacji – po raz osiemnasty odbyły się Rekolekcje Misyjne lato z Bogiem" dla dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Miały one miejsce w Skorzeszycach koło Kielc.

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

W dniach 28-29 lipca 2018 r. będzie miał miejsce w Kielcach na Kadzielni III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”  pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

ŚDM Panama 2019

Blisko 50 osób z naszej diecezji wyraziło chęć uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, które odbędą się w styczniu 2019 r. Młodzi udają się do Panamy, aby tam reprezntować diecezję kielecką, ożywić i dzielić się swoją wiarą z innymi.

Chór Katedralny najlepszy!

Chór p.w. Św Cecylii działający przy Bazylice Katedralnej w Kielcach wygrał XI Chóralny Przegląd Chóralnej Pieśni Sakralnej Skarżysko-Kamienna 2018, który odbył się 17 czerwca 2018 r.

Bp Jan Piotrowski poświęcił kaplicę całodziennej Adoracji w Chmielniku

Niedziela, 10 czerwca 2018 r. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku była wyjątkowa. Tego dnia młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

„Organowa Muzyka Epok” na kieleckim Czarnowie

W sobotę, 16 czerwca 2018 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach już po raz czwarty odbył się doroczny koncert zatytułowany „Organowa Muzyka Epok”.

Śpiew, muzyka i modlitwa. Młodzież spotkała się w Wiślicy

Śpiew, taniec i modlitwa zdominowały XVI Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbyło się w Wiślicy, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 600 młodych osób.

I miejsce dla ministrantów z Katedry i Garnizonu!

Zakończyły się rozgrywki w ramach Ministranckiej Ligii Piłkarskiej - seniorów. Ostatni mecz został rozegrany w Działoszycach pomiędzy ministrantami z Działoszyc oraz z parafii katedralnej i garnizonowej. Wynik 6:2 dla Katedry i Garnizonu!

Czuwanie Margaretkowe z Neoprezbiterami

Jak w każdy II czwartek miesiąca – 14 czerwca 2018 r. w kościele Chrystusa Króla w Kielcach odbyło się czuwanie Wspólnot Margaretkowych. Uczestniczyło w nim 3 neoprezbiterów, którzy udzielili zebranym prymicyjnego błogosławieństwa.

Bp Jan Piotrowski poświęcił nowy Dom Parafialny w Piekoszowie

W środę, 13 czerwca 2018 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał poświęcenia nowego Domu Parafialnego w Piekoszowie, wybudowanego po blisko 5 latach.