Zaproszenia

Droga Światła ulicami Kielc

Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 serdecznie zaprasza do udziału w Akademickiej Drodze Światła ulicami Kielc. Nabożeństwu będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Kongregacja Księży Dziekanów

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbędzie się Kongregacja Księży Dziekanów. Obradom będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Czuwanie Wspólnot Margaretkowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele na wspólne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 20 kwietnia 2018 r.

Kurs dla fotografów i kamerzystów

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza osoby chcące filmować lub wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych w kościołach, na przygotowujący do tego Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów.

W łączności z ŚDM Panama 2019

Każdy 22. dzień miesiąca jest w naszym kraju dniem modlitwy za Światowe Dni Młodzieży. W te dni łączymy się modlitewnie z gospodarzami spotkania młodych w Panamie, wspólnie polecając Bożej opiece i prowadzeniu dzieło ŚDM.

"Misyjne lato z Bogiem" 2018

W ubiegłym roku – na początku wakacji – po raz osiemnasty odbyły się Rekolekcje Misyjne lato z Bogiem" dla dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Miały one miejsce w Skorzeszycach koło Kielc.

Nocne czuwanie na Jasnej Górze

Tym razem wierni z dekanatów: kazimierskiego i skalbmierskiego wraz z duszpasterzami podejmą nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4/5 maja 2018 r. Koordynatorem jest: ks. Marian Fatyga - dziekan dekanatu skalbmierskiego.

Nie wypalaj traw!

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wystosował Komunikat w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych. Zachęcamy do lektury i zastosowania się do niego.

20-lecie Sakry Biskupa Mariana

Z okazji Jubileuszu ukazała się książka pt. „Dokąd zmierzamy?”. Z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem o wierze, wartościach i wspólnocie rozmawia Katarzyna Bernat.

Czytajmy „Siódemki”!

Najnowsza książka ks. Stefana Radziszewskiego „777 spojrzeń w niebo (nie tylko dla młodych)", prefekta kieleckiego Nazaretu, to rodzaj przewodnika, skierowanego do szerokiego kręgu odbiorców.

Kurs „Nowe Życie z Bogiem”

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach (ul. Bęczkowska 53A) serdecznie zaprasza na Ewangelizacyjny kurs „Nowe Życie z Bogiem”, który odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2018 r.

Spotkanie Młodych w "Koinonii"

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach (ul. Bęczkowska 53A) serdecznie zaprasza w sobotę, 21 kwietnia 2018 r. na Spotkanie Młodych. Początek o godz. 10.00.

 

Spotkania formacyjne dla katechetów

Wydział Katechetyczny zaprasza wszystkich katechetów świeckich, duchownych oraz osoby życia konsekrowanego na wiosenne spotkania formacyjne, które rozpoczną się od 16 kwietnia 2018 r. (dla wszystkich są one obowiązkowe).

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

W dniach 28-29 lipca 2018 r. będzie miał miejsce w Kielcach na Kadzielni III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”  pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

„Przez ich zasługi i modlitwy”

W dniach 22-28 kwietnia 2018 r. będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Powołania. Ten czas zachęca nas do zwrócenia uwagi na kwestię powołania, która w dzisiejszym świecie jest często pomijana.

VI Uwielbienie w Centrum Miasta

W niedzielę, 27 maja 2018 r. już po raz szósty odbędzie się w Kielcach Uwielbienie w Centrum Miasta o godz. 19.00. „Człowiek w drodze” to częste porównanie, którym określamy życie. Ono ma swój start i metę.

Zaproszenie dla rodziców w żałobie

W dniach 1-3 maja 2018 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się Rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka. Natomiast w sobotę, 9 czerwca br.

Ogłoszenie

Biskup Kielecki Jan Piotrowski wyraził zgodę na podanie następującego ogłoszenia: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach informuje o możliwości ochotniczego pełnienia Służby Przygotowawczej.

Adoracja na okres wielkanocny

W trwającym Okresie Wielkanocnym zachęcamy do wykorzystania tekstu adoracji pt.: „Jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił" - przygotowanej przez ks. Tomasza Rusieckiego.

I Turniej Szachowy

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza wszystkich ministrantów w sobotę, 21 kwietnia 2018 r. na I Turniej Szachowy o Puchar Księdza Biskupa Andrzeja Kalety.

ŚDM Panama 2019

Blisko 50 osób z naszej diecezji wyraziło chęć uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, które odbędą się w styczniu 2019 r. Młodzi udają się do Panamy, aby tam reprezntować diecezję kielecką, ożywić i dzielić się swoją wiarą z innymi.

Kursie Tymoteusz w "Koinonii"

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła" w Kielcach zaprasza do uczestnictwa w biblijnym Kursie Tymoteusz. „Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny” (Hbr 4,12)

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej

Świętokrzyska Izba Pielęgniarek i Położnych organizuje wyjazd na uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, która odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. 

1% na dzieła miłosierdzia Caritas

Twój 1% może stanowić niewielką kwotę, ale jeśli jest przekazywany przez wiele osób, w dodatku systematycznie, z roku na roku, wtedy stanowi ogromne wsparcie.

1% dla Fundacji FURCA

Fundacja Rzymskiego Centrum Akademickiego FURCA uzyskała statut Organizacji Pożytku Publicznego i znajduje się na liście fundacji, którym można przekazać 1% podatku przy rozliczeniu PIT w 2018 roku.

1% dla KSM Diecezji Kieleckiej

Pieniądze uzyskane z tytułu 1% przeznaczone będą na wszechstronny rozwój młodego człowieka m.in. rozbudzanie talentów, poczucia piękna oraz przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.

1% dla katechety Andrzeja Szarka

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie Andrzeja Szarka. Przez ponad 30 lat posługiwał w diecezji kieleckiej jako katecheta w Miechowie, a teraz od półtora roku (od ŚDM) leży w śpiączce...

Warsztaty z komunikacji

Dlaczego nie umiemy już ze sobą rozmawiać? Jeśli nie potrafimy rozmawiać - tracimy drugiego człowieka. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w „Warsztatach z komunikacji”.

Pielgrzymka do Armenii i Gruzji

Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Kieleckiej organizuje Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Armenii i Gruzji w terminie 22 lipca – 3 sierpnia 2018 r.

Chcemy dalej pomagać naszym misjonarzom i misjonarkom

Drodzy Diecezjanie! Rozpoczął się czas urlopowy naszych misjonarzy. Kilku z nich powróciło już do swoich rodzinnych domów i parafii, by przez kilka tygodni odpocząć, skorzystać z pomocy medycznej i rehabilitacji po ciężkiej pracy misyjnej.

100-lecie Wydawnictwa "JEDNOŚĆ"

Kieleckie Wydawnictwo „JEDNOŚĆ” obchodzi w tym roku 100-lecie swojej działalności. Z tej okazji Katarzyna Bernat z Diecezjalnego Radia eM Kielce przeprowadziła rozmowę z ks. dr. Janem Nowakiem. Zachęcamy do posłuchania!

Bp Piotrowski do bp. Florczyka: Trzeba być pasterzem wspólnoty, pasterzem trzody

„Trzeba być pasterzem wspólnoty, pasterzem trzody – tego Drogi Księże Biskupie życzę Ci osobiście i w imieniu Kościoła kieleckiego" – mówił bp Jan Piotrowski podczas Mszy św. dziękczynnej sprawowanej z okazji 20. rocznicy sakry biskupiej bp.

Trwa X Tydzień Biblijny

– Zachęcamy księży, aby skorzystali z propozycji Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, którego przewodniczącym jest ks. prof. Henryk Witczyk i organizowali w parafiach obchody tego wydarzenia – mówi ks. dr Mirosław Cisowski.

Rozpoczęły się Wiosenne Spotkania Formacyjne Kapłanów

W dniach 12-14 kwietnia 2018 r. kilkudziesięciu kapłanów naszej diecezji, wyświęconych w latach 2003-2007 i innych, wzięło udział w Dniach Formacji Kapłańskiej.

Akatyst na WESOŁEJ54

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach po Mszy św. o godz. 18.30 miało miejsce wykonanie Akatystu ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.

V Diecezjalna Pielgrzymka do Miechowa

Ok. 700 osób, w tym członkowie różnych wspólnot – do których Biskup Kielecki szczególnie skierował zaproszenie – uczestniczyło w V Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie.