Zaproszenia

Komunikat Biskupa - 25 lat KSM-u

Biskup Kielecki Jan Piotrowski wystosował Komunikat dotyczący Jubileuszu 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Diecezji Kieleckiej. Komunikat należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

Bal charytatywny „Włącz Serce 2019”

Wspólnota Zarażę Cię Bogiem serdecznie zaprasza do udziału w III Balu charytatywnym „Włącz Serce 2019”, który po raz trzeci odbędzie się w Studenckim Klubie Wspak na terenie Akademików Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (ul. Śląska).

Kurs dla fotografów i kamerzystów

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza osoby chcące filmować lub wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych w kościołach, na przygotowujący do tego Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów.

„Dzieci uśmiechem Boga”

Prywatne Przedszkole im. Kardynała Pietro Marcellino Corradini w Kielcach, prowadzone przez Siostry ze Zgromadzenia Kolegium Świętej Rodziny w Kielcach (ul. Prosta 23) serdecznie zaprasza do skorzystania ze swojej oferty.

Przygotowanie do Uwielbienia

„Być bliżej Ciebie” to hasło, które będzie nas przygotowywało do VII Uwielbienia na kieleckim Rynku. Zanim będziemy polecać Bogu całe miasto na głównym spotkaniu, zapraszamy wszystkich na kolejne z cyklu 5 spotkań.

Nocne czuwanie na Jasnej Górze

Tym razem wierni z dekanatów: małogoskiego, jędrzejowskiego i chmielnickiego wraz z duszpasterzami podejmą nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4/5 marca 2019 r. Koordynatorem jest ks. Waldemar Krochmal.

Pielgrzymka rolników

Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na XVIII Pielgrzymkę rolników i sympatyków polskiej wsi, połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2019 r.

Czuwanie Wspólnot Margaretkowych

Zapraszamy do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych, które odbędzie się w piątek, 15 lutego 2019 r.

Weekendowa Szkoła Chwały

Instytut Ewangelizacji Świata Misja ICPE oraz Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 w Kielcach serdecznie zapraszają w dniach 22-24 lutego 2019 r. na Weekendową Szkołę Chwały, która odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki.

Koinonia zaprasza na Rekolekcje

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach zaprasza na Rekolekcje „Byłem chory, a odwiedziliście mnie” (Mt 25,36.43) prowadzone w dniach 1 - 3 marca 2019 r. w ramach Biblijnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Pawła.

Weekendy z Lectio divina

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego na Weekendy z Lectio divina.

Msza św. w języku angielskim

W każdą sobotę o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54) sprawowana jest Msza św. z formularzem niedzielnym w języku angielskim.

Zmarł tata ks. Adama Wilczyńskiego

Dnia 16 lutego 2019 r. w wieku 75 lat zmarł
Śp. STANISŁAW WILCZYŃSKI
tata ks. Adama Wilczyńskiego - ojca duchownego alumnów.

#Minuta z Bożym Słowem

Ks. Dziekan Marian Fatyga – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu zaprasza do krótkiej refleksji nad misterium 6 Niedzieli Zwykłej.

Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

Męczennik za wolność w brzezińskiej parafii

Niedziela 10 lutego 2019 r. w Parafii w Brzezinach była przeżyta bardzo uroczyście. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 o. Wojciech Twardzik OCD z Piotrkowic wprowadził do świątyni relikwie bł. Alfonsa Marii Mazurka od Ducha Świętego.

Siostry w Kokczetawie otrzymały relikwie św. Jana Pawła II

Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw posługujące w Kazachstanie otrzymały 12 stycznia 2019 r. relikwie św. Jana Pawła II jako dar naszej diecezji. Przekazał je ks. Wojciech Skorupa, były misjonarz, który obecnie przebywa w Kazachstanie.

Nowe władze Klasztoru w Świętej Katarzynie

Na zakończenie Dnia Skupienia i Wizytacji Kanonicznej przeprowadzonej w dniach 12-13 lutego 2019 r. w klasztorze Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie, odbyły się wybory nowych władz klasztoru.

Światowy Dzień Chorego w Chęcinach

W Klasztorze Sióstr Bernardynek w Chęcinach bp Marian Florczyk odprawił Mszę św. w intencji chorych. W trakcie liturgii zgromadzonym wiernym udzielono sakramentu namaszczenia chorych.