Zaproszenia

Triduum Paschalne z biskupami

Zbliża się Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Szczególnie zachęcamy do przeżycia celebracji Triduum w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Słowo Rektorów na Wielkanoc

Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego księża rektorzy KUL-u i UPJPII napisali listy do wiernych, które można odczytać w kościołach i kaplicach w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia 2024 r.

Rozpoczynamy 9-letnią Nowennę

Obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do Jubileuszu dwutysiąclecia Odkupienia – napisał w komunikacie abp Tadeusz Wojda SAC.

POLISH MADMAN

Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz Prezes Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki mają zaszczyt zaprosić na uroczystą projekcję filmu i otwarcie wystawy „POLISH MADMAN – rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”.

Zebranie Rady Duszpasterskiej

W imieniu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego serdecznie zapraszam na spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Spotkanie rodzin misjonarzy

Biskup Kielecki Jan Piotrowski bardzo serdecznie zaprasza w sobotę, 27 kwietnia 2024 r., rodziców misjonarzy i misjonarek naszej diecezji, ich rodziny i najbliższych oraz misjonarzy i misjonarki, którzy zakończyli swoją posługę w krajach misyjnych.

Formacja Małżeństw

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach zaprasza na Formację Małżeństw. Temat sesji: Jak pielęgnować miłość małżeńską.

Kurs Nowe Życie z Bogiem

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach zaprasza na Kurs ewangelizacyjny Nowe życie z Bogiem prowadzony w dniach 20-21 kwietnia 2024 r.

Rekolekcje w Koinonii

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza w dniach 31 maja - 2 czerwca 2024 r. na Rekolekcje prowadzone metodą lectio divina. Temat: Dawid – człowiek według Serca Bożego.

Nabór do Szkoły Katechistów

Pragniemy poinformować, że od 1 marca do 30 czerwca 2024 r. będziemy prowadzić nabór kandydatów do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej (SKDK).

Nabór do przedszkola

Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Sióstr Kolegium Świętej Rodziny ogłasza nabór dzieci na nowy rok przedszkolny 2024-2025.

Szkoła Animatorów Misyjnych 2024

W dniach 25-28 czerwca 2024 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

Festiwal Życia w Kokotku

Rozpoczęły się zapisy na Festiwal Życia, który odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 r. w Kokotku. To największy katolicki festiwal dla młodzieży w Polsce – tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty i dużo głębokich duchowych treści.

Konkurs dla nauczycieli religii

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach ogłasza Konkurs dla nauczycieli religii oraz studentów podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych, którego hasło brzmi: „Mój pomysł na… KATECHEZĘ MULTISENSROYCZNĄ”.

Spotkania modlitewno–formacyjne

Wspólnota „Koinonia Św. Pawła” w Kielcach, zaprasza do udziału w całorocznych spotkaniach modlitewno–formacyjnych, poprzez które pragniemy się przygotować do dawania świadectwa wiary i głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym.

Wielki Piątek - post ścisły

Przypominamy, że zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego w Wielki Piątek (jak i w Środę Popielcową) obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta).

Ciemna Jutrznia

Zgodnie ze starożytnym zwyczajem w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Mszy Świętej – gromadzi się natomiast na wspólnej modlitwie brewiarzowej, która tradycyjnie nazywana jest Ciemną Jutrznią.

Bp Jan Piotrowski sprawował Mszę Wieczerzy Pańskiej

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Triduum Paschalne – najważniejszy czas w kalendarzu liturgicznym Kościoła. Eucharystię w Bazylice Katedralnej sprawował Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Bp Jan Piotrowski mianował nowych kanoników

Po Mszy Krzyżma Świętego Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprosił wszystkich kapłanów do Domu Biskupiego na braterskie spotkanie. W imieniu zgromadzonych kapłanów życzenia biskupom złożył ks. Stanisław Kudełka – dziekan dekanatu pińczowskiego.

Biskup tchnął na olej

Na konsekracje olejów składa się piękny liturgiczny gest, tzw. tchnienie. Czytamy w Księdze Rodzaju, że Bóg daje człowiekowi „tchnienie życia". To samo tchnienie stosuje też Pan Jezus, np. gdy udziela Apostołom władzy rozgrzeszania.

Bp Jan Piotrowski do kapłanów: Jezus miłuje nas jak najlepszych przyjaciół

Bez Eucharystii i gotowości do służby kapłan nie spełnią tego do czego zostali wezwani – powiedział do księży podczas Mszy Świętej Krzyżma Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Komunikat Biskupa Kieleckiego o profanacji kapliczki

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o zniszczeniu kapliczki Matki Bożej w Czerwonej Górze – pisze w komunikacie do wiernych Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Klerycy wraz z przyszłymi organistami odśpiewali Pasję

Pasja według świętego Mateusza z czterogłosowym chórem męskim (T. Miazga) w wykonaniu chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach wraz z chórem Diecezjalnego Studium Organistowskiego, pod dyrekcją ks. prof. Michała Olejarczyka.

Synod rzymski o synodalności
etap kontynentalny