Gala Finałowa XIV edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Piotra Klimczyka

Choć święta Bożego Narodzenia są już za nami, mogliśmy raz jeszcze poczuć ich wyjątkowy klimat i posłuchać kolęd w wykonaniu laureatów XIV edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek imienia ks. Piotra Klimczyka. Jego Gala Finałowa odbyła się 2 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.

W trakcie Gali wręczono nagrody oraz nominacje do reprezentowania regionu świętokrzyskiego podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu w Będzinie. Dostali je:

Daria Malicka, Michalina Cedro, Sandra Grabowska, Gabriela Piwowarczyk, Laura Olchawa, Julia Tłuczkiewicz, Wiktoria Stępnik, Klaudia Łącka, Wojciech Wcisło, Wiktoria Gawron, Zespół wokalno- instrumentalny „VENATORES TEMPUS” z Akademii Młodych Talentów Małe Skrzypeczki w Kielcach, Schola Liturgiczna „Boże Echo” z Małogoszcza, Zespół grupa Eksperci z Przedszkola Dzieciaki.pl „Wyspa Odkrywców” w Kielcach, Schola Liturgiczna z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach, Zespół śpiewaczy Echo Łysicy z Bielin, Zespół folklorystyczny KGW Modrzewianki z gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Rudkach, Chór bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

– Możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu to wyjątkowe przeżycie. Cieszę się, że mogłam posłuchać kolęd na żywo, w tak wspaniałym wykonaniu – mówiła pani Alina, która była obecna na Gali.

– Uczestnicy zaprezentowali wspaniały poziom i urzekli nas swoimi wykonaniami. Cieszymy się ogromnie, że się udało, że dzisiaj mogliśmy się tutaj spotkać i posłuchać laureatów. Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok i obyśmy się spotkali także w przyszłym, już w normalnych warunkach, a także byśmy mogli normalnie przeprowadzić ten konkurs – mówił Paweł Czekaj, przewodniczący jury.

Gościem Honorowym tegorocznej Gali był zespół Aksamit z Baru w obwodzie Winnickim. Wydarzenie patronatem objął biskup Jan Piotrowski oraz biskup Marian Florczyk, Ministerstwo Nauki i Szkolenia Wyższego, senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Instytut Pamięci Narodowej (delegatura kielecka) z naczelnikiem Dorotą Koczmańską-Kalitą, Zespół Szkół Katolickich diecezji kieleckiej. Patronatem medialnym wydarzenie objęło Radio eM Kielce, Radio FAMA, Tygodnik eM, Tygodnik Niedziela oraz Agencja Reklamowa ITKREATYWNI.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć