Gaudete

Trzecia Niedziela Adwentowa to niedziela radości, ale także niedziela dobrych wiadomości. Oto za chwilę premiera nowej książki ks. prof. Jana Śledzianowskiego – Jan Paweł II wpisany w nasze walki i zwycięstwa.

Rok temu, w stulecie urodzin Świętego Jana Pawła II ukazała się książka Księdza Profesora pt. Z polskiej rodziny wyszedł i miłością ogarnął świat (maj 2020). Autor był przekonany, że to jego ostatnia książkowa publikacja o Papieżu. Jednak – wobec ataku „kultury” hedonizmu i nihilizmu, która z dziką nienawiścią próbuje szargać imię Świętego Papieża, jednocześnie coraz bardziej pogrążając współczesnego człowieka w bezbożnej nikczemności – Ksiądz Profesor uznał, że należy śpieszyć na ratunek tym, którym odbiera się wiarę w Boga, a przez to również wiarę w siebie i sens własnego życia. Najlepszym patronem w walce o prawdziwe wartości, w stawaniu w obronie rodziny, małżeństwa, życia i godności człowieka jest Święty Jan Paweł II.

W naszych ciekawych czasach, kiedy w Kościele rozpoczął się synod o synodalności, warto zaprosić na spotkania synodalne Tego, który przypomni, w jaki sposób naprawdę kochać Kościół i ojczyznę, który jako pielgrzym wyruszył „na krańce świata”, by wszystkich głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu… Warto pielgrzymować ze Świętym Janem Pawłem II, który jest papieżem rodziny, papieżem nadziei i świadkiem Bożego miłosierdzia. Papieżem, który wciąż wskazuje nam drogę do nieba. Najnowsza książka Księdza Profesora Jana stanowi doskonałą pomoc dla tych, którym droga jest pamięć o Świętym Papieżu. Dla wszystkich, którzy pragną odpowiedzieć na papieskie: Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Ks. Jan Śledzianowski, Jan Paweł II wpisany w nasze walki i zwycięstwa, Kielce 2021.