Grudniowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych

W piątek, 17 grudnia 2021 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. W tym szczególnym czasie naszym przewodnikiem i patronem był św. Sebastian.

Czuwanie rozpoczęliśmy o godzinie 19.00 rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwań. W konferencji, ks. Mateusz Magiera - wikariusz ze Strawczyna przybliżył zebranym postać św. Sebastiana - patrona na czasy zarazy. Podkreślając uniwersalność dylematu i pytania, które każdy z męczenników, wyznawców Chrystusa musiał sobie zadać wobec zagrożenia utraty życia, ks. Mateusz zwrócił się do nas słowami: „Postać św. Sebastiana jest bardzo inspirująca, jeżeli zadajemy sobie pytanie w jaki sposób umierać dla Boga, każde męczeństwo jest radykalnym oddaniem swojego życia samemu Bogu, bo przecież męczennik po swojej śmierci , w co wierzono od początku w tradycji Kościoła, wchodzi do nieba”.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji o uświęcenie Kapłanów oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Magiera. W homilii zwrócił się do zebranych słowami: „Ci którzy są męczennikami, a więc Ci, którzy przyznają się do Boga, przyznają się do Niego w bardzo radykalny sposób - są gotowi oddać życie, w ten sposób dają świadectwo wierze. W męczeństwie najtrudniejsze jest to, aby się do Niego przyznać, aby się przyznać do Chrystusa. Ten, który się przyzna, jest zawsze gotowy do obrony swojej wiary, nawet za cenę życia.”

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Polecaliśmy także nasze intencje w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego, której przewodniczyły Siostry Norbertanki. Czuwanie modlitewne zakończyliśmy Kompletą.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Andrzejem Jankoskim
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim - diecezja sosnowiecka
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- Ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

>> Galeria zdjęć

Drodzy Członkowie i Sympatycy Wspólnot Margaretkowych!

Bóg przychodzi, aby spotkać się z nami.
Chce wejść w te przestrzenie naszego życia, które jeszcze nie są prześwietlone Bożym światłem.
Wejdźmy zatem w atmosferę tych świąt z radością, pokojem i dziękczynieniem.
Zauważmy, że to Bóg podjął inicjatywę – narodził się i zmienił dzieje świata i historię człowieka. Potęga Boga objawiła się w kruchym, niewinnym Dzieciątku.
Ono już dziś, na ten czas, chce nam błogosławić, przynosić upragniony dar zdrowia i powodzenia w Nowym Roku 2022.
Niech wola Boża wypełni się w naszym życiu.

Z darem modlitwy i wdzięczności
Ks. Krzysztof Toboła