I Bieg Mikołajowy w Solcu-Zdroju

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r. w Solcu–Zdroju odbył się I Bieg Mikołajowy. Poprzez organizację biegu postanowiliśmy uczcić św. Mikołaja, który jest patronem naszej parafii. W tej rodzinnej rywalizacji wzięło udział niemal 100 zawodników, którym dopingowali parafianie i kuracjusze. Św. Mikołaj zawsze przynosi radość, tak też było i tym razem.

Bieg rozpoczął się wspólną modlitwą przez wstawiennictwo św. Mikołaja, którą poprowadził ks. Łukasz Bucki – inicjator I Biegu Mikołajowego. Wszystkich zgromadzonych uczestników i kibiców powitał Wójt Gminy Solec–Zdrój Adam Pałys. Prawdziwy Święty Mikołaj ma odwiedzić parafię dopiero 6 grudnia, dlatego w rolę pomocnika św. Mikołaja wcielił się Dyrektor Szkoły – Paweł Ślusarski.

Zwycięzcy biegu otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy biegu zostali docenieni poprzez pamiątkowe czapki, które przekazał ks. kan. Mirosław Tomasik – proboszcz Parafii w Solcu-Zdroju. Następnie zawodnicy wzięli udział w losowaniu cennych nagród ufundowanych przez  Malinowe Hotele Sp. z o. o. Na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników i kibiców na gorący posiłek.

I Bieg Mikołajowy pozwolił zwrócić uwagę na postać św. Mikołaja i rodzinnie przeżyć niedzielne popołudnie.