„Impresje wielkopostne. Medytacje Jazzowe”

W Wielki Czwartek o godz. 20.00 premierę miał koncert „Impresje wielkopostne. Medytacje Jazzowe”, który zrealizowany został w ramach cyklu wydarzeń kulturalnych w 850. Rocznicę Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

Zespół „noname”, który wystąpił to artyści kieleccy – Łukasz Mazur – piano i Kuba Mazur – perkusja. Towarzyszyć im będą Michael Jones (znany na polskich i zagranicznych scenach skrzypek i multiinstrumentalista znany choćby nawet z nagrań ścieżki dźwiękowej do filmu „Wiedźmin”) oraz kontrabasista Max Kowalski (na stałe związany ze sceną krakowską i zakopiańskim teatrem Witkacego).

Pragniemy, aby tradycyjne pieśni wielkopostne w nowych, jazzowych aranżacjach przyczyniły się do owocnego przeżywania wydarzeń Triduum Paschalnego.

Koncert odbył się bez udziału publiczności, ze względu na panujące reżimy sanitarne.

Artyści:
Łukasz Mazur – piano