Inauguracja roku w Diecezjalnym Studium Organistowskim

W sobotę 27 listopada 2021 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Diecezjalnym Studium Organistowskim im. Św. Cecylii i ks. Zbigniewa Rogali w Kielcach.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 Mszą św. w seminaryjnym kościele pw. Trójcy Świętej, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Eucharystię koncelebrowali Dyrektor Studium ks. Michał Olejarczyk i wykładowca ks. Paweł Rej.

Podczas Mszy św. modlono się w intencji całej społeczności Studium Organistowskiego, wykładowców, studentów, absolwentów, za wszystkich organistów i muzyków kościelnych Diecezji Kieleckiej oraz za zmarłych wykładowców – ks. Zbigniewa Rogalę, ks. Henryka Piwońskiego i Jerzego Rosińskiego. Podczas Mszy św. zaśpiewał Chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego, przy akompaniamencie pierwszego organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach – Mariusza Bednarza. Po Eucharystii wszyscy obecni zostali zaproszeni do seminaryjnego refektarza na wspólny posiłek.

Następnym punktem obchodów było wręczenie dyplomów ukończenia Studium 11 absolwentom i indeksów 17 studentom. Uroczystość zakończył wykład inauguracyjny wykładowcy Studium – Mariusza Bednarza pt. „Organy Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Fogler, Rieger, Kamiński, Zych”.

Obecnie w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kielcach kształci się 53 osoby.

tekst za: komisjaorganistowskakielce.pl

>> Galeria zdjęć