Ingres bp. Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej - 29 listopada

W sobotę, 29 listopada 2014 r. o godz. 11.00 odbędzie się Ingres bp. Jana Piotrowskiego do kieleckiej Bazyliki Katedralnej. Tę informację biskup nominat przekazał dzisiaj osobiście w Kielcach podczas swojej pierwszej wizyty w tym mieście.

- Zapraszam wszystkich do kieleckiej bazyliki, zachęcam do wspólnej modlitwy – mówił bp Piotrowski. Wyraził nadzieję, że data ingresu – na progu Adwentu – zainspiruje wszystkich do „wejścia w aktualną rzeczywistość Kościoła” - w czas adwentu i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Biskup nominat Jan Piotrowski przebywał w Kielcach od rana. Spotkał się z biskupami: bp. Kazimierzem Ryczanem, bp. Marianem Florczykiem i pracownikami Kurii – księżmi, zakonnicami, osobami świeckimi, w tym z mediami. Podczas spotkania z księżmi biskupami została ustalona data ingresu.

W planie dzisiejszej wizyty bp. Piotrowskiego były także spotkania ze środowiskiem Wyższego Seminarium Duchownego i z mieszkańcami Domu Księży Emerytów.

dziar
tekst za: www.ekai.pl