Szukam pomocy: Ratowanie małżeństwa "SYCHAR"

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest wspólnotą małżeństw, które w swoim życiu przeżywają kryzys, czy trudności we wzajemnych relacjach i sami sobie nie mogą poradzić. Osoby, które przychodzą do wspólnoty to małżonkowie, często będący już w separacji, po rozwodzie, czy w sytuacji walki o małżeństwo przed sądem, aby nie dopuścić do rozwodu.

Wspólnota Trudnych Małżeństw przypomina małżonkom o podstawowych prawdach dotyczących katolickiego małżeństwa oraz o tym, że w sytuacji, gdzie sąd państwowy orzekł już rozwód to, że jest on grzechem i nie kończy małżeństwa. Rozwód bardzo poważnie narusza jedność i nierozerwalność małżeństwa sakramentalnego. Członkowie wspólnoty sami sobie dają wsparcie, poprzez rozmowy, świadectwa, a przede wszystkim poprzez wspólną modlitwę i zrozumienie.

Wspólnota to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, że nie są sami. Będąc w grupie doświadczają i spotykają inne osoby, które podobnie przeżywają swoje trudności oraz swobodnie o tym wszystkim opowiadają, ponieważ wiedzą, że nie będąc ani ocenianymi, ani wytykanymi palcami i nikt nie będzie ich namawiał do rozwodu, czy porzucenia małżonka. Wspólne bycie, wspólnotowa modlitwa, wielogodzinne rozmowy i pojawiające się nowe przyjaźnie dają małżonkom w kryzysie nadzieję i siłę do walki o swoje małżeństwo.

* * *

W Kielcach Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR działa od listopada 2013 r. Spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca w kościele pw. Niepokalanego Seca NMP w Kiecach (ul. Urzędnicza 3) o godz. 18.00. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą św., a później jest spotkanie formacyjne.

W imieniu Kieleckiego Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej

Stanisław Rabiej – Lider Ogniska WMM Sychar Kielce
tel. 601-867-543;

Ks. Sebastian Wieczorek – duchowy opiekun ogniska
tel. 730-113-347

* * *

Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną internetową.

www.sychar.org    http://kielce-niepokalana.sychar.org