Julio z Panamy u Biskupa Kieleckiego

W piątek, 24 stycznia 2020 r. do Domu Biskupa Kieleckiego przybył Julio Antonio Rodriguez z Panamy, który w ubiegłym roku w tych dniach gościł w swoim domu podczas Światowych Dni Młodzieży naszych księży i kleryków.

Julio przybył do Polski 11 stycznia 2020 r. na zaproszenie ks. Łukasza Zygmunta i ks. Michała Haśnika. Zwiedził Warszawę, Katowice, Pszczynę, Cieszyn, Ustroń, Wisłę, Zakopane, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Częstochowę, Sandomierz i oczywiście Kielce. Przez tydzień Hulio nocuje na plebanii w Piekoszowie. Podczas Mszy św. z udziałem dzieci Gość z Panamy podzielił się świadectwem swojej wiary.

W przededniu wylotu do Panamy został przyjęty przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po wymianie okolicznościowych upominków rozpoczął się czas wspomnień wydarzeń, które przeżywaliśmy przed rokiem. W sobotę, 25 stycznia 2020 r. Julio uda się na lotnisko „Okęcie” skąd odleci do dalekiej Panamy.

xmhas