Katedra pełna młodzieży!

W kieleckiej katedrze odbyły się Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczęło je czuwanie przy krzyżu ŚDM. Następnie, młodzi ludzie z różnych stron regionu wzięli udział w Mszy św.

Podczas Mszy św. homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Hierarcha skupił się na znaczeniu spotkania z drugim człowiekiem, z Panem Jezusem. Tłumaczył, że nie możemy mówić o spotkaniu, gdy kogoś przelotnie zobaczymy na ulicy czy w telewizji. Potrzeba czegoś więcej – chwili rozmowy i spojrzenia w twarz.

- „Przyjechaliście tutaj, by spotkać się m.in. ze sobą. By się na chwilę zatrzymać, popatrzeć na siebie, podzielić się słowem. Różne są spotkania, różne są ich cele. Politycy przyzwyczaili nas do spotkań na szczycie. Wydaje mi się, że to spotkanie jest właśnie szczytowe, bo oprócz kogoś, mam tu spotkać przede wszystkim Jezusa. Mam Go spotkać, więc mam się wpatrzyć w Jego twarz. Podczas tego spotkania trzeba nam szukać oblicza jezusowego ale trzeba się troszkę zaangażować, zatęsknić, wzbudzić w sobie pragnienie” – mówił do zgromadzonej w katedrze młodzieży bp Marian Florczyk.

Biskup Florczyk mówił, że z twarzy można wiele wyczytać: złość, gniew, dobroć, miłość, nienawiść. – „Znamy oblicze Jezusa. Najczęściej jest ono powielane na obrazach. To też oblicze z całunu turyńskiego. Tam są ślady męki i cierpienia. Oblicze miłości zbolałej. Lecz to twarz Jezusa odbita na płótnie. Tu trzeba szukać Boga, by odbić jego oblicze w swoim sercu” – mówił bp Florczyk.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć