Klerycy i przyszli organiści zaśpiewali Mękę Pańską w kieleckiej katedrze

Ksiądz Biskup Marian Florczyk przewodniczył Eucharystii w Bazylice Katedralnej w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. W jej trakcie chór zaśpiewał drogę Jezusa Chrystusa według Ewangelii św. Mateusza.

2 kwietnia w całym Kościele obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, w tradycji zwaną Niedzielą Palmową. Tą uroczystością rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego centralnym wydarzeniem jest Triduum Paschalne.

– Przez 40 dni przygotowujemy nasze serca przez pokute, modlitwę, post i uczynki chrześcijańskiej miłości. Dzisiaj gromadzimy się, aby wspólnie z całą wspólnotą Kościoła rozpocząć Wielki Tydzień. Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to wydarzenie z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem – mówił we wstępie bp Florczyk.

Mękę Pańską wykonał chór Wyższego Seminarium Duchownego i Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach pod dyrekcją ks. Michała Olejarczyka, profesora WSD Kielce. Partie solowe zaśpiewali: dk. Tomasz Pytlarz – Jezus, ks. Paweł Rej – pojedyncze osoby oraz Mariusz Bednarz – narrator.

tekst za: emkielce.pl

>> Męka Pańska - śpiewana przez kleryków i organistów