Klerycy spotkali się ze swoimi przyjaciółmi i sympatykami

Jak co roku, po świętach Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie Grona Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Wierni uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Grono Przyjaciół Seminarium to grupa wiernych, która duchowo i materialnie wspiera WSD w Kielcach. Ich świąteczne spotkanie na stałe wpisało się do kalendarza najstarszej uczelni wyższej w naszym mieście. Na początku goście kleryków zgromadzili się w auli seminaryjnej, gdzie został podsumowany miniony rok. Zatwierdzono także nowego prezesa stowarzyszenia, został nim ks. Marceli Frączek, ojciec duchowny Alumnów. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

Następnie wierni przeszli do kieleckiej katedry, gdzie uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego.

– Dziś pamiętamy także o tych, którzy z Grona Przyjaciół Seminarium odeszli do wieczności i o tych, którzy obecnie tworzą łańcuch ofiarnych rąk i serc. Niech Maryja i nasi błogosławieni Jerzy Matulewicz, który był profesorem naszego seminarium, a także wspomniany ks. Józef Pawłowski otaczają nas wszystkich przemożną opieką. Klerycy, biskupi i przełożeni niech noszą was we wdzięcznej modlitewnej pamięci – zauważa biskup Piotrowski.

Po Liturgii uczestnicy wrócili do budynku WSD. Zasiedli tam do obiadu wraz z alumnami. Po posiłku wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a także rozmawiali.

– Dla mnie, ale myślę, że także dla wszystkich alumnów, to szczególny dzień w roku. Najpierw spotykamy się na modlitwie, bo każdy z nas jest wdzięczny za ten dar modlitwy zanoszony przez cały rok w naszej intencji. Później spotykamy się w seminarium, aby podzielić się radością z narodzin Pana Jezusa, ale także lepiej się poznać i porozmawiać – mówi kleryk IV roku Maciej Żywot.

W spotkaniu uczestniczyły setki wiernych z całej diecezji kieleckiej.

– Wspieramy z mężem seminarium od 16 lat, gdy urodził nam się syn. Pamiętamy o klerykach codziennie w modlitwie, a także w miarę możliwości uczestniczymy w spotkaniach, bo to dla nas ważne by wspierać Kościół – opowiada Ewa Kamińska-Garbat, z parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II w Kaczynie.

Na koniec w auli seminaryjnej odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru Studium Organistowskiego diecezji kieleckiej.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć