Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych za nami

W piątek, 20 maja 2016 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej. W tym dniu wszystkie zanoszone modlitwy były kierowane przez wstawiennictwo św. Rity.

Siostry Norbertanki rozważaniem Męki Pańskiej wprowadziły wszystkich w atmosferę miejsca spotkania. W tym samym duchu ks. Krzysztof Toboła poprowadził Drogę Krzyżową w oparciu o życie i myśli św. Rity. Wierni zostali zachęceni do zyskania odpustu zupełnego z racji trwającego Roku Miłosierdzia i obecności w Kościele Jubileuszowym.

Kolejnym punktem spotkania była konferencja pt. „Św. Rita patronka od spraw beznadziejnych”, podczas której wszyscy zostali ubogaceni tajemnicą życia i cudów, jakie się działy za życia i po śmierci Św. Rity. Ks. Toboła mocno podkreślił, „że święci nigdy nie przemijają, ale nadal są z nami i przychodzą nam z pomocą”. Aby tego doświadczyć wszyscy mogli ucałować relikwie św. Rity.

O godz. 21.00 we Mszy św. koncelebrowanej przez 11 prezbiterów, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Robert Zapała, proboszcz pararafii Brzegi, towarzyszyła nam szczególna intencja: O światło Ducha Świętego dla księży biskupów, prezbiterów i osób życia konsekrowaneg. W homilii ks. Zapała powiedział, „że świadectwa cudów dokonanych za wstawiennictwem św. Rity stają się ciągle na nowo zachętą do zaufania Bogu, szczególnie w sytuacjach po ludzku beznadziejnych".

Przed błogosławieństwem ks. Zapała dokonał również poświęcenia róż, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu.

W modlitwie uwielbienia przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem, ubogaconą śpiewem Chóru z parafii Sieciechowice, trwaliśmy do godziny 23.30.

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  wspólne odmówienie Komplety.

Czuwanie modlitewne swoją obecnością ubogaciły Wspólnoty Margaretkowe z parafii:
-p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Siechowicach z ks. Krzysztofem Tobołą
-p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Bosiem
-p.w. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. kan. Grzegorzem Kaliszewskim
-p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. Zbigniewem Wójcikiem
-p.w. Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie z ks. Pawłem Rejem
-p.w. Św. Wawrzyńca w Goszczy
-p.w. Bożego Ciała w Słomnikach
-p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Sosnowcu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
-p.w. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
-p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)

Kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych odbędzie się 17 czerwca 2016 r.
Szczególnym opiekunem i orędownikiem będzie św. Brat Albert Chmielowski.