Kolejne parafie naszej diecezji włączają się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”

Podobnie jak w roku ubiegłym – Parafia św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach włącza się do akcji Caritas-Polska pt.: „Tornister pełen uśmiechu”. Po raz pierwszy do akcji przyłączyła się także Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.

Przez całą niedzielę duszpasterze w Kostomłotach zachęcali swoich parafian do tego, aby włączyli się w dzieło pomocy ubogim dzieciom poprzez przygotowanie wyprawki szkolnej.

W kościele zostały wyłożone puste reklamówki, które wierni mogą zabierać ze sobą i następnie zapełnić przyborami szkolnymi (kredkami, farbkami, mazakami, zeszytami itp.), po czym przynieść je z powrotem do kościoła. Przybory szkolne zostaną przekazane najbiedniejszym rodzinom na początku września.

Jak mówi ks. Tomasz Kaczówka, wikariusz – „Akcja ta cieszy się wielkim powodzeniem i zrozumieniem parafian, którzy chętnie zabierają puste reklamówki, aby móc je zapełnić potrzebnymi przyborami”.

Rok temu dzięki wsparciu ofiarodawców Parafia w Kostomłotach pomogła blisko 80 dzieciom, które otrzymały wyposażone plecaki.

Do akcji włączyła się po raz pierwszy Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Już 15 sierpnia podczas każdej Mszy św. ks. kan. Janusz Mularz – proboszcz parafii i dziekan kazimierski zachęcał parafian, aby przyłączyli się do akcji.

- „Możemy w ten sposób pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, a którzy często pozostają niezauważalni” – mówił ks. Mularz.

Kazimierscy duszpasterze przygotowali 100 pustych reklamówek. – „Gdy ich zabraknie, dołożymy kolejne” – zaznacza ks. Michał Haśnik, wikariusz.

Zachęcamy także inne parafie naszej diecezji do włączenia się do tej akcji.