Konferencja w Roku Wiary w "Koinonii"

W piątek, 30 listopada 2012 r. w „Koinonii św. Pawła” w Kielcach miała miejsce kolejna konferencja formacyjna w ramach Roku Wiary. Ks. Marian Królikowski zaprezentował temat: "Słowo Boże w życiu i posłudze świadka wiary".

Prelegent podkreślił, że cały Kościół, jak i poszczególny chrześcijanin jest sługą Słowa, gdy Słowa Bożego słucha, żyje nim i je głosi. Wezwani jesteśmy do głoszenia Jezusa „zgodnie z Pismem” (1 kor 15,3), dlatego spotkanie z Nim w Słowie Bożym to nie tylko nasz przywilej, ale konieczność, by w wierze kroczyć za Jezusem Chrystusem.

Jak mamy Słowo Boże głosić? Łagodnie, z szacunkiem do każdego człowieka i z bojaźnią Bożą. Czas Adwentu usposabia nas do szczególnej zażyłości z Jezusem, który przychodzi cicho i łagodnie, nie czyniąc wokół siebie medialnego szumu…