Konsekracja ołtarza i poświęcenie organów w Tumlinie

W niedzielę, 8 maja 2016 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał konsekracji ołtarza w przebudowanym prezbiterium kościoła św. Stanisława, biskupa i męczennika w Tumlinie oraz poświęcił wyremontowane organy.

Eucharystia została poprzedzona nabożeństwem majowym i koncertem organowym.

Na początku Mszy św. przedstawiciele parafii przywitali Pasterza naszej diecezji, a ks. proboszcz Czesław Biskup w kilku zdaniach przedstawił historię kościoła i wykonanych ostatnio w nim prac.

- „Do zakończenia obrzędu konsekracji w kościele wygaszone były wszystkie światła, aby potem, po oświetleniu ołtarza mogła zabłysnąć pełna iluminacja naszej świątyni” – mówi ks. Mariusz Chmura, wikariusz.

Pod koniec Eucharystii ks. Biskup odmówił modlitwę błogosławieństwa organów, a następnie podszedł, aby pokropić je wodą święconą.

„Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników tej Uroczystości oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jej przygotowania. Chwila ta na pewno zapisze się w historii jako jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej parafii” - dodają duszpasterze.

Zobacz: Galeria zdjęć