Kostomłoty: ponad 70 paczek dla biednych dzieci

Ks. kan. Mirosław Cisowski, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach kilka niedziel poprzedzających wspomnienie św. Mikołaja zachęcał parafian, aby przy wyjściu z kościoła zabierali specjalne „reklamówki Mikołajowe”, które następnie należało wypełnić słodyczami i zabawkami.

Odzew mieszkańców Kostomłotów był natychmiastowy, dzięki czemu parafia przygotowała łącznie ok. 70 paczek, które trafią do najbiedniejszych dzieci z parafii. W kościele została także wystawiona skarbonka dla tych, którzy pragnęli złożyć dar materialny.

Inicjatorem akcji był ks. Tomasz Kaczówka, miejscowy wikariusz, który nawiązując do poprzedniej podobnej akcji, która została przeprowadzona w wakacje w związku z plecakami („Tornister pełen uśmiechu”) pomyślał, że i teraz parafianie z Kostomłotów mogą pomóc dzieciom z ubogich rodzin.

Święty Mikołaj przybył do kościoła parafialnego wczesnym rankiem, 6 grudnia po Mszy św. Roratniej i obdarowywał dzieci słodkimi upominkami. Następnie udał się do Zespołu Szkół w Kostomłotach, rozdając uczniom łakocie. Dostojnego Gościa nie mogło zabraknąć także w Przedszkolu, gdzie dzieci witały go śpiewając piosenki i mówiąc wierszyki.

Wszystkie dzieci otrzymały obrazki przedstawiające św. Mikołaja Biskupa wraz z życiorysem i modlitwą. Cała akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, że Mikołaj był postacią rzeczywistą, żyjącą w III w., a nie „dziadkiem mrozem”, czy „przebierańcem” w asyście elfów i reniferów – jak przedstawia go współczesny świat.

W najbliższą niedzielę w kościele w Kostomłotach nastąpi podsumowanie akcji „Bądź i Ty Świętym Mikołajem”. Zostaną wtedy rozdane paczki dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które zostały wytypowane przez Grono Pedagogiczne miejscowej szkoły.

mhas