Ks. Czesław Parkita do Margaretek: Możecie być dumni z tego, że wspieracie kapłanów swoją modlitwą

W piątek, 15 listopada 2019 r. w kolejny trzeci piątek miesiąca, Wspólnoty Margaretkowe zgromadziły się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się o uświęcenie kapłanów.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły, modliliśmy się polecając w sposób szczególny dusze cierpiące w czyśćcu.

W konferencji ks. kan. Czesław Parkita - proboszcz parafii w Bobinie, przybliżył nam postać św. Wincentego Ferreriusza, który patronował naszemu czuwaniu. Relikwie św. Wincentego zebrani uczcili przez ucałowanie.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Czesław Parkita. Kaznodzieja zwrócił się do zebranych słowami: „Margaretki, świadome zagrożeń dla kapłaństwa we współczesnym świecie, pomagają nieść modlitewną pomoc czyli podtrzymują kapłanów w dokończeniu biegu, aby wypełnili swoje powołanie”. Kaznodzieja  dostrzegając doniosłą rolę Magaretek podkreślił: „Możecie być dumni z tego, że każdego dnia wspieracie kapłanów swoją modlitwą”.

Przyrzeczenie modlitwy złożyła również nowopowstała Wspólnota Margaretkowa z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. W sposób szczególny z racji zbliżającego się Światowego Dnia Życia Kontemplacyjnego modlitwą otoczyliśmy Siostry Norbertanki, które na co dzień wspierają nas swoją modlitwą. W Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego zawierzyliśmy intencje przybyłych pielgrzymów. Czuwanie modlitewne zakończyliśmy Kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani oraz Wierni z parafii:
- pw. Św. Anny w Bobinie z ks. Czesławem Parkitą
- pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Kielc - Słowika z ks. proboszczem Jerzym Piwowarczykiem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. dr. Karolem Słowakiem
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju z ks. Adamem Paciuchem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju