Ks. Grzegorz Kaliszewski: Modlitwa to najcudowniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

W środę, 24 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne Nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Strawczyna, Rudy Strawczyńskiej, Józefiny, Wielebnowa, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wiślicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Krakowa i Warszawy.

Mszy św. i nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz dr Grzegorz Kaliszewski. W kazaniu ks. Proboszcz, odwołując się do postaci św. Rity, zachęcał wszystkich do modlitwy. – Modlitwa bowiem to najcudowniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Nie ma piękniejszego wyrażenia naszych uczuć tym, których znamy i kochamy, jak również wyrażenia naszej pamięci o tych, których znaliśmy i  kochaliśmy, jak tylko poprzez modlitwę. To dzięki modlitwie św. Rita mogła przezwyciężyć wszelkie trudności i przeciwności jakie przeżywała w swoim życiu – mówił ks. Kaliszewski.

Kaznodzieja odwołał się również do świadectwa kobiety, która zawdzięcza swoje życie św. Ricie. – Rok temu dowiedziała się, że jest nieuleczalnie chora. Lekarze nie dawali dużych szans na przezwyciężenie tej choroby. Ona jednak nie straciła wiary i nadziei. Przybywała na nabożeństwa św. Rity do kościoła w Złotej i tu przy relikwiach św. Rity modliła się o łaskę uzdrowienia. Dzisiaj choroba praktycznie zanikła. Lekarze są zaskoczeni. Jednak to wszystko zasługa św. Rity – z całą mocą mówi ta Pani – kontynuował ks. kanonik.

W czasie nabożeństwa do św. Rity zostały odczytane liczne prośby i poświęcone róże – symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne Nabożeństwo do św. Rity - 24 lutego (sobota) o godz. 18.00.