Ks. Maciej Pawłowski otrzymał Krzyż Misyjny

Prezbiter naszej diecezji – ks. Maciej Pawłowski otrzymał Krzyż Misyjny. Niebawem uda się na Jamajkę jako Fideidonista, aby tam głosić Ewangelię.

Krzyże przyszłym misjonarzom wręczył w Gnieźnie abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha. Krzyże otrzymało w sumie 11 misjonarzy z całej Polski. To kapłani, osoby konsekrowane i świeccy.

Nowi misjonarze pochodzą z archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, warszawskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz diecezji: tarnowskiej, białostockiej, bydgoskiej, elbląskiej, gliwickiej i kieleckiej. Będą głosić Ewangelię na Kubie, Jamajce, w Szwecji, Republice Środkowoafrykańskiej, w Kamerunie i Boliwii.

Misyjne posłanie kieleckiego misjonarza ks. Macieja Pawłowskiego odbędzie się 24 czerwca 2019 r. podczas Sumy Odpustowej w jego rodzinnej parafii w Proszowicach. Posłania dokona Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Foto: Archidiecezja gnieźnieńska