Ks. Maciej Pawłowski został posłany do pracy misyjnej na Jamajce

Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał liturgicznego posłania na misje ks. Macieja Pawłowskiego. Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach. Kapłan diecezji kieleckiej wyjedzie głosić Ewangelię na Jamajce.

To niezwykle ważne wydarzenie w życiu wspólnoty Kościoła kieleckiego miało miejsce w parafii, skąd pochodzi ks. Maciej Pawłowski. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski, a koncelebrowali księża naszej diecezji.

–  „Księże Macieju, nie jesteś sam. Wszyscy ochrzczeni to twoi współpracownicy, na których możesz liczyć. Dziś wchodzisz w poczet polskich i kieleckich misjonarzy, a nasi misjonarze pracują w Peru, na Jamajce, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i do niedawna w Kazachstanie. Wpisujesz się w poczet wielkich kapłanów. Księże Macieju, tutejszy rodaku, który zostaniesz posłany do diecezji Mandeville na Jamajce, tam nie ma co liczyć na sukces duszpasterski, bo na 500 tysięcy mieszkańców, tylko niecałe sześć tysięcy to katolicy. Na jednym kilometrze można przeczytać w języku angielskim nazwy różnych sekt i kościołów. To wymagające zadanie, to poniekąd żniwo, gdzie nieprzyjaciel posiał tak wiele chwastów. Tylko twoją miłością, gorliwością i wiernością Chrystusowi i Kościołowi będziesz mógł uwiarygodnić swoją misję” – mówił w homilii bp Piotrowski.

Biskup Kielecki wręczył misjonarzowi specjalny Krzyż misyjny. – „Jamajka jest specyficznym krajem. Znajduje się tam wiele sekt. Katolicy stanowią niewielki procent. Ks. Maciej będzie wspierał znajdujących się tam misjonarzy: ks. Marka Bzinkowskiego i panią Martę Sochę. To wielkie wyzwanie duchowe i duszpasterskie. Z pewnością ważne jest nasze wsparcie dla niego” – tłumaczy ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Działa Diecezji Kieleckiej.

Ks. Maciej Pawłowski urodził  się 13 lipca 1972 r. w Proszowicach koło Krakowa. W Bostonie w 1997 r. wstąpił do Zakonu Ojców Maristów. 13 maja 2006 r. przyjął święcenia prezbiteratu. Po powrocie do Polski posługiwał m.in. w Kościele Akademickim im. św. Jana Pawła II w Kielcach oraz był wikariuszem w parafii garnizonowej NMP Królowej Polski w Kielcach.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć