Ks. Marek Dumin: Powołani do modlitwy margaretkowej trwają w Kościele, który został zbudowany na fundamencie Apostołów

Dnia 19 stycznia 2024 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach członkowie Wspólnot Margaretkowych rozpoczęli kolejny rok modlitwy o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie rozpoczęliśmy się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po których odbyła się Droga Krzyżowa.

Podczas konferencji sylwetkę patrona czuwania – św. Josemaría Escrivá przybliżył zebranym ks. dr Marek Dumin – prefekt alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele pod przewodnictwem i z homilią ks. Marka Dumina. W homilii ks. Dumin zwrócił się do zebranych słowami: „Tak, jak Pan Jezus powołał apostołów i tchnął na nich niejako swojego Ducha, tak, że poszli za Nim, pociągnął ich, tak też bądźmy tymi, którzy powołani do modlitwy margaretkowej trwają w Kościele z taką intensywnością, że właśnie poprzez słowa, czyny, myśli, chcemy, aby inni stanowili tę żywą część Kościoła świętego, katolickiego, który został zbudowany na fundamencie Apostołów, a którego założycielem jest Pan Jezus”.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Jacka Wójcickiego złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem naszej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Czaplach Wielkich z ks. Jackiem Wójcickim
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Łącznej z ks. Piotrem Rochem
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rykoszynie – Wspólnota Rycerzy św. Jana Pawła II
- pw. Grobu Bożego w Miechowie
- pw. Wniebowzięcia NMP w Gołczy
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach