Ks. Sarek nowym rzecznikiem Kurii

Ks. Sławomir Sarek, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, członek Ruchu Światło-Życie – został dzisiaj w siedzibie kieleckiej Kurii przedstawiony dziennikarzom, jako nowy rzecznik Kurii diecezjalnej.

- Będę starał się na bieżąco informować media o życiu diecezji, szczególnie pokazując inicjatywy duszpasterskie, także te mniej znane, mało medialne. Stawiam na indywidualne spotkania z ludźmi i zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej – mówi w rozmowie z KAI ks. Sarek. Jednym z ważniejszych aspektów współczesnego duszpasterstwa, jest, jego zdaniem – wolontariat.

Ks. Sarek ma 45 lat, pochodzi z Kielc, z parafii Chrystusa Króla. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, święcenia prezbiteratu przyjął w 1992 r.

Wieloletni i doświadczony duszpasterz młodzieży od 1999 r. pełni funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło–Życie, natomiast od 2008 r. jest dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Kurii diecezjalnej w Kielcach.

Dotychczasowy rzecznik kurii – ks. Dariusz Gącik, został mianowany proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Słowiku k. Kielc.

dziar
tekst za: www.ekai.pl