Ks. Tadeusz Szlachta: Polska korzystnie się zmieniła dzięki samorządowcom, którzy są gospodarzami danego terenu

- Noworoczne spotkanie samorządowców jest potrzebne do podtrzymania więzi - podkreśla ks. Tadeusz Szlachta, diecezjalny duszpasterz rolników i samorządowców, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju.

Tegoroczne spotkanie samorządowców z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim odbyło się w kościele w Busku-Zdroju. Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia sanitarne miało ono inny charakter niż dotychczas. Uczestniczyli w nim tylko przedstawiciele samorządów, a inni mieli możliwość połączenia się on-line.

O roli samorządów i posłudze duszpasterskiej wśród samorządowców - mówi ks. Tadeusz Szlachta w rozmowie z Katarzyną Bernat.

>> Posłuchaj całej rozmowy