Księgi zostały intronizowane w kościołach

W niedzielę, 14 października 2012 r. we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczął się Rok Wiary.

Podczas głównej Mszy św. – Sumy do kościołów zostały wniesione księgi: Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego i Dokumenty Soboru Watykańskiego II, które następnie zostały intronizowane na specjalnych dekoracjach.

Temat Roku Wiary był także poruszany na niedzielnych kazaniach. W parafii Podwyższenia Krzyża św. w Kazimierzy Wielkiej ks. Michał Haśnik pytał: „Po co nam Rok Wiary? Czyż o wiarę nie należy dbać każdego dnia, a nie tylko przy szczególnych okazjach? Niewątpliwie tak, ale jest też prawdą, że człowiek potrzebuje rocznic, świąt, uroczyście ogłoszonych okresów, by przypomnieć sobie i ożywić to, o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia. Taka jest po prostu ludzka natura. Dlatego jest powodem do radości i zaangażowania to, że Papież Benedykt XVI ogłosił Rok Wiary”.

Kaznodzieja zachęcał, aby przypomnieć sobie słowa Benedykta XVI, który podczas pielgrzymki do Polski zachęcał, aby trwać mocno w wierze.

- „Oby Rok Wiary, ogłoszony przez Benedykta XVI, był dla nas szczególnym czasem osobistej relacji z Jezusem, która z kolei pozwoli nam, być jego świadkami w życiu publicznym” - mówił ks. Haśnik.

Rok Wiary zakończy się uroczyście 24 listopada 2013 r. – w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

tk

Foto: Studio "Kamyk"