Lipcowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych

W atmosferze wakacyjnej radości Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby wspólnie modlić się o uświęcenie dla kapłanów.

Czuwanie tradycyjnie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej w zjednoczeniu z Matką Bolesną. W konferencji ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwań, przybliżył nam postać św. Innocentego I, papieża, który patronował naszemu czuwaniu. Zebrani uczcili także relikwie św. Innocentego I poprzez ucałowanie.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią ks. kan. Lucjana Słoty. Wspólnie modliliśmy się w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych, a także o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. W homilii ks. Słota zwrócił się do zebranych słowami: „My, Kapłani, gorąco Wam dziś dziękujemy, za to, że codziennie znajdujecie czas na to, aby się modlić za swoich kapłanów, którzy służą w waszych parafiach, służą wam. Bóg zapłać za tak wielki dar, potrzebny nam kapłanom”. Kończąc homilię zwrócił się również z zachętą: „Pierwszym seminarium jest rodzina, dlatego proszę was kochani, modląc się za swoich kapłanów, módlcie się też za wszystkie rodziny waszych parafii, aby były święte Bożą miłością i dobrocią”.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Lucjana złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się w sposób szczególny o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Intencje indywidualne pielgrzymów zostały również przedstawione w czasie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Matki Przeoryszy- S. Faustyny Marii Przybysz.

Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było Błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta. Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez Wspólnoty Margaretkowe.

W lipcowym czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Bosiem
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie z ks. Danielem Olejarczykiem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- Ks. kan. Lucjan Słota
- Ks. Jan Błaszczyk (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Jacek Malewski
- Ks. Marcin Rokita
- Ks. Marian Libera (diecezja poznańska)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Zapraszamy na kolejne czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej,
które odbędzie się 16 sierpnia 2019r.