Literaci wspominali i modlili się za twórców i przyjaciół, którzy odeszli

Listopadowe wypominki odbyły się w kościele Świętej Trójcy w Kielcach. Anna Zielińska-Brudek prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich podkreśla, że zmarli pozostawili po sobie piękne wspomnienia.

Eucharystii przewodniczył ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie.

– Listopad to od wieków miesiąc refleksji nad przemijaniem, a w szczególności nad pamięcią o tych, których już nie ma wśród nas. Rozpoczęty paleniem świec pierwszego i zadumą na grobami bliskich przyjaciół i znajomych, upływ listopadowych, szarych dni potęguje refleksja nad przemijającym czasem. Naszych bliskich jest wielu. Zostawili po sobie twórczość, która znalazła w końcu godne miejsce pamięci w Wojewódzkiej Bibliotece przy Jana Pawła II w Kielcach, gdzie znajduje się Cichy Zakątek Literatów – mówi prezes.

Twórczość osób, które odeszły została zaprezentowana przez reprezentantów Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach, grupy literackiej „Aspekt” z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz „Poetów znad Silnicy”. Refleksyjnym przekazom towarzyszyła nastrojowa muzyka i śpiew w wykonaniu Małgorzaty Siemieniec oraz Tomasza Królaka.

tekst za: radiokielce.pl