Majowe czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

W dniu 13 maja 2020 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, ks. proboszcz Stanisław Kondrak, rozpoczął pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne. Mieszkańcy parafii ofiarowali Matce Bożej wiosenne kwiaty ze swoich ogródków.

W czasie zagrożenia koronawirusem został ograniczony czas czuwania i odbyło się ono przy ograniczonej ilości osób. Uczestnicy czuwania z wielką gorliwością modlili się we własnych intencjach i zanosili prośby do Matki Bożej o zakończenie pandemii koronawirusa. Polecano również osoby dotknięte chorobą prosząc o ich uzdrowienie.

W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Błońca. W czasie modlitwy różańcowej Rycerze Kolumba nieśli Wizerunek Matki Bożej. Mszę św. o godz. 20 koncelebrowało 8 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. Kwaśniewski wspomniał o dwóch wielkich Polakach, czcicielach Matki Bożej – Słudze Bożym kardynale Stefanie Wyszyńskim i św. Janie Pawle II. Łączyła ich szczególna miłość do Matki Bożej. - Dziś kiedy stajemy bezsilni wobec pandemii często powtarzane przez kardynała Stefana Wyszyńskiego słowa: „Zwycięstwo, kiedy przyjdzie, będzie to zwycięstwo przez Maryję” i słynne słowa „Totus Tuus Maryjo” wypowiadane przez św. Jana Pawła II  dodają na otuchy, siły i umacniają naszą wiarę. Starajmy się aby kult Maryjny rozwijał się jeszcze bardziej – dodał na zakończenie kaznodzieja.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 10 czerwca 2020 r. o godz. 19.00.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Michalina Kulpa