Mamy 16 nowych kapłanów!

Diecezja Kielecka ma 16 nowych kapłanów! Dziś w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego przyjęli święcenia prezbiteratu.

Wszyscy ukończyli Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, choć są wśród nich także osoby z diecezji tarnowskiej, czy sosnowieckiej. Niektórzy do seminarium wstąpili zaraz po maturze, innych Bóg wzywał przez dłuższy czas, zanim odpowiedzieli na głos powołania.

Biskup Jan Piotrowski przed Mszą św.  przyznał że współczesny świat nie jest łatwy dla kapłanów. - Życzę im przede wszystkim wierności Ewangelii bo tylko nasze uczciwe i dobre życie może nas uwiarygodnić nie tyle w oczach Boga, bo On patrzy głębiej i zna serce, ale w oczach współczesnego człowieka - mówił.

Dodał, że być dziś kapłanem to być świadkiem Jezusa we wspólnocie wierzących, która jest wymagająca, bo ma iść drogą Bożych przykazań. - Kapłan na dzisiejsze czasy to człowiek podobny do świętego Józefa: o odwadze wiary, pewnej wizji dostrzegania ludzkich potrzeb duchowych i materialnych. Ufam że dzisiejsze święcenia, które są darem Bożej miłości i opatrzności sprawią, że kościół kielecki będzie mógł podołać nowym wyzwaniom przez dobre i piękne życie nowych kapłanów - dodał biskup.

W homilii biskup podkreślił, że dzisiejsze święcenia nie miałyby miejsca, gdyby nie przykład wiary w rodzinach nowych kapłanów. Zaapelował o modlitwę w intencji neoprezbiterów. Przyjmujących święcenia prosił, by byli wolni od jakichkolwiek zobowiązań wobec świata.

- Już teraz życzę wam, aby świat tanimi i uwodzicielskimi propozycjami nie obalił w was tych zobowiązań, a nie uczyni tego tylko wtedy, jeśli bezgranicznie zaufacie Jezusowi, który dziś włącza was do grona swoich przyjaciół - dodał.

Na uroczystości byli obecni bliscy neoprezbiterów, którzy, jak babcia przyjmujących święcenia braci bliźniaków, nie ukrywali wzruszenia.

- To ogromne przeżycie, jak wesele. Dla naszej rodziny to szczególnie wyjątkowe, bo święcenia przyjmują bliźniacy. Najpierw nie dowierzaliśmy, bo jeden miał iść w ogóle w innym kierunku. Z czasem przyszła świadomość, że tak musi być. Pogodziliśmy się z ich decyzją i cieszymy się z tego - dodała.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć

NEOPREZBITERZY 2021

Ks. Łukasz Chowaniec