Marsz Świętości Jana Pawła II w Szydłowie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 r. w parafii św. Władysława w Szydłowie odbył się Marsz Papieski. Intencją uczestników było dziękczynienie za dar osoby św. Jana Pawła II.

W marszu, oprócz licznie zgromadzonych parafian i gości, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, druhów strażaków z pocztami sztandarowymi i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej parafii w strojach ludowych.

Marsz rozpoczął się przed kościołem parafialnym w Szydłowie, przeszedł przez rynek, Bramę Krakowską do kościoła Wszystkich Świętych, gdzie uczestnicy Marszu wysłuchali katechezy Jana Pawła II na temat ósmego przykazania Bożego: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Następnie ulicami miasta, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, uczestnicy Marszu przeszli obok kościoła Ducha Świętego do kościoła parafialnego.