Młodzi naszej diecezji pielgrzymowali do Zabawy

Dnia 28 sierpnia 2021 r. młodzi naszej diecezji po raz ósmy pielgrzymowali do bł. Karoliny pod hasłem „Być jak Józef”. Tradycyjnie pielgrzymkę przygotowały wspólnoty Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji.

Spotkanie przy domu rodzinnym bł. Karoliny w Wał Rudzie rozpoczęło wspólne śpiewanie i słowo wstępne ks. Zbigniewa Szostaka – kustosza sanktuarium w Zabawie. Następnie blisko 150 młodych z 15 parafii wysłuchało katechezy o świętym Józefie, którą wygłosił ks. Artur Płaziński – prefekt Szkoły Katolickiej w Kielcach oraz Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie. Wskazał on na pięć aspektów, których jako młodzi możemy uczyć się od św. Józefa. Ks. Artur wskazał między innymi na potrzebę pięknego człowieczeństwa i równowagę wiary i rozumu w naszym życiu.

Kolejno młodzież przeszła szlakiem męczeństwa bł. Karoliny rozważając stacje drogi krzyżowej oraz kolejne etapy męczeństwa błogosławionej. Rozważania oparte o nauczanie sług bożych Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Zofii Czackiej przygotował Ruch Czystych Serc z ks. Dariuszem Węgrzynem.

Centralnym punktem wydarzenia była Eucharystia sprawowana w kościele w Zabawie pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Ksiądz Biskup w skierowanym do młodych słowie wskazał między innymi na potrzebę inspirowania się świętością Carlo Accutisa bł. Karoliny i Św. Józefa, by stawać się użytecznymi sługami w dzisiejszych czasach.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Biskup przekazał podziękowania Zuzannie Malec, która złożyła rezygnację z funkcji prezesa KSM Diecezji Kieleckiej i mianował nowym prezesem Julię Dybko z parafii Szaniec.

Już dziś zachęcamy do włączenia się w przyszłoroczną pielgrzymkę Młodych do Bł. Karoliny!

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć