Młodzież naszej diecezji spotkała się w Wiślicy

Już po raz czternasty w sobotę, 18 czerwca 2016 r. w Wiślicy – prawdopodobnie w najstarszej kolebce chrześcijaństwa w Polsce - młodzież wzięła udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca” i było przeżywane w kontekście 1050. rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W spotkaniu udział wzięli również wolontariusze, którzy będą posługiwać podczas Światowych Dni Młodzieży w etapie diecezjalnym. Dla nich odbyło się szkolenie nt. bezpieczeństwa podczas ŚDM poprowadzone przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Sanepidu oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Po szkoleniu - na placu miejskim rozpoczęło się XIV Spotkanie Młodych w Wiślicy. Spotkanie animowali: ks. Józef Majchrzyk z Buska-Zdroju, ks. kan. Sławomir Sarek – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz Wspólnota „Bliżej Boga”, która posługiwać będzie podczas ŚDM. Głos zabrał także Wójt Gminy Wiślica Stanisław Krzak.

Młodzież poprzez konferencje, kontemplację Słowa Bożego, modlitwę wstawienniczą, świadectwa, Eucharystię połączoną z obrzędem udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z Wiślicy oraz koncert muzyki religijnej, odkrywała głębię więzi z Chrystusem wypływającą z życia łaską Chrztu Świętego.

Jakub Grzegorzewski