Młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych na ŚDM w Panamie

Młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych pod opieką swoich katechistów wyrusza w w nocy z 22 na 23  stycznia, do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, gdzie będzie uczestniczyć w wydarzeniach centralnych, czyli w katechezach, Drodze Krzyżowej, czuwaniu i  Mszy Św. z Papieżem oraz spotka się z założycielem Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello.

Młodzi będą również uczestniczyli w ewangelizacji w na ulicach i placach Panama City i innych miejscowościach, będą przekazywać swoje doświadczenie poznania obecności Boga w swoim codziennym życiu. Spotkają się z młodymi ze wspólnot neokatechumenalnych z całego świata.

Wszyscy wyjeżdżający proszą o modlitwę w intencji  tej pielgrzymki.

Prezentujemy ikonę namalowaną przez Kiko Arguello, gdzie jest napis w języku hiszpańskim: „Trzeba tworzyć małe wspólnoty chrześcijańskie, takie jak Święta Rodzina z Nazaretu, które żyłyby w pokorze, prostocie i uwielbieniu, w których drugi jest Chrystusem”

Ks. Jacek Kopeć